Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Сичі в гаю перекликались

Сичі в гаю перекликались

Відділ народного мистецтва Слобожанщини Харківського художнього музею експонує персональну виставку Ольги Літус – заслуженого майстра народної творчості України.

В експозиції представлено 35 творів в авторській техніці флоро-мозаїчного об’ємного панно: це зображення птахів, композиції із рослинних елементів, ілюстрації до поетичних творів Тараса Шевченка.

Літус Ольга Вікторівна народилася 15 грудня 1952 року у м.Полтава. Закінчила Полтавський кооперативний технікум, Тернопільську республіканську школу декораторів рекламознавців, Полтавський кооперативний інститут. Творчістю займається понад 20 років. У роботах використовує кісточки і насіння 14 видів рослин, які вирощуються на теренах України. Кожне насіння і кожну кісточку мисткиня розписує трьома кольорами, клеїть до основи під кутом 35о або 45о, а кісточки винограду – під кутом 90о.

На цей винахід Ольга Вікторівна має патент «На корисну модель» № 91546, зареєстрований у Державному реєстрі патентів України 10.07.2014 року. Її роботи з кісточок гінкго-білоби увійшли до Книги Рекордів України за 2016 рік.

Малювати Ольга любила з дитинства, але втілила свою мрію у життя тільки у зрілому віці. Її твори яскраві, привертають увагу оригінальністю і майстерністю техніки виконання, експонувались на багатьох виставках в Україні і за її межами.