Всіх, хто цікавиться минулим і сучасністю, бажає плідно та цікаво провести вільний час, музей запрошує відвідати творчі зустрічі з художниками, оглянути нові експозиції, прослухати лекції з історії світового образотворчого мистецтва
Зустрічі клубу проводяться першої та третьої суботи кожного місяця
Програма на перше півріччя 2020 року*
Початок занять о 13:00
Січень
18.01 Огляд нових виставок
Лютий
02.02 Огляд нових виставок
15.02 Лекційне заняття на тему: «Музеї світу. Національний музей Прадо»
Березень
07.03 Огляд нових виставок
21.03 Лекційне заняття на тему: «Музеї світу. Державний Російський музей»
Квітень
04.04 Огляд нових виставок
18.04 Лекційне заняття на тему: «Музеї світу. Державний Ермітаж»
Харківський художній музей повідомляє про відновлення занять «Клубу шанувальників мистецтва» з 03.10.2020 р. Заняття проводитимуться за програмою існуючого абонементу (діє абонемент придбаний на перше півріччя 2020 р.)
У роботі клубу можливі зміни, пов’язані зі складною епідемічною ситуацією в Харкові, тому слідкуйте за інформацією на сайті та обов’язково перед кожним заняттям телефонуйте за номером (057)-706-33-94
Відвідування одного заняття – 20 грн
*У програмі можливі зміни. Слідкуйте за оновленнями
Довідки за тел. 706-33-94
Квитки можна придбати у день заняття в касі музею
Довгі роки доцент Харківського політехнічного університету Едуард Чайка збирав унікальну колекцію – фонотеку кращих світових виконавців класичної музики. Зараз колекція Е.Г.Чайки – одна з кращих в Харкові і він щедро ділиться нею з поціновувачами музичного мистецтва.
Важливо! У зв’язку з обмеженнями щодо проведення масових заходів зустрічі будуть проводитись у 2 зміни: о 12:00 та 14:00.
Прохання до власників абонементу обов’язково заздалегідь повідомити про обраний час за тел. музею: (057) 706-33-94
Король вальсу Андре Ріє представляє свій новорічний концерт, записаний у знаменитій ратуші Сіднея (Австралія). Чарівний вечір музики і танцю за участю сопрано світового класу, платинових тенорів і безліч сюрпризів. Прозвучить класична і народна музика.
О.М. Пахмутова – справжня легенда, народна артистка, одна з найулюбленіших і талановитіших композиторів нашого часу. Ювілей О.М.Пахмутової – гарний привід згадати й проспівати улюблені пісні улюбленого композитора.
Пристрасті (страждання) – вокально-драматичний твір, присвячений подіям Страсного тижня, заснований на євангельських текстах. Один із найбільш масштабних творів Баха. Одним з найталановитіших виконавців і інтерпретаторів «Страстей за Матвієм» був Карл Ріхтер, німецький диригент і органіст. Для його інтерпретацій характерна експресія, пов'язана з романтичною традицією.
Французько-італійський драматичний фільм режисера Франческо Розі, адаптація однойменної опери Жоржа Бізе. Головну роль виконала Хулія Мігенес, в ролі Хозе – Пласідо Домінго, Еськамільо – Руджеро Раймонді, дир. Лорін Маазель. Зйомки фільму проходили в Андалузії, Розі постарався максимально точно відтворити Севілью 1875-1876 років.
Розкішна постановка Франко Дзеффіреллі – «Турандот». Написана Джакомо Пуччіні за мотивами китайської казки Карло Гоцці «Принцеса Турандот», ця опера – одна з найпопулярніших вистав музичної сцени. У головних ролях – Ніна Стем, Марко Берті, Аніта Хартінг, Алекс Цимбалюк.
Вечір популярної симфонічної музики. Прозвучить музика Ніельсона, Гріга, Сібеліуса, Ріхарда і Йоганна Штрауса. І все це відбувається у прекрасному парку Шенбрунн.
Тривалість кожної зустрічі – близько 1,5 години.
Вхід – за абонементом (60 грн.) або за музейним квитком (20 грн/зустріч)
Адреса: вул. Жон Мироносиць, 9 (виставкова зала Харківського художнього музею)
Телефон для довідок: (057) 706-33-94
Ми – живий організм, якому Поет заповідав вижити творчо і зберегти впевненість у правоті нашої справи. Це не просто дозвілля інтелігенції. Салон дає можливість харків'янам та гостям нашого міста поринути у світ мистецтва – почути акторів, музикантів, вокалістів, поетів. Існує прекрасна традиція супроводжувати виставки музично-поетичною композицією. Творчі люди розуміють, навіщо живуть. Величезна відповідальність лежить на кожному з нас за облаштування цього світу і підтримання духовного життя в ньому. Ніхто не самотній. Ми всі – співробітники салону – пов'язані однією місією: творити і залучати глядача в особливий світ прекрасного. Кожен концерт – це унікальний історичний момент нашої сучасності. Енергетика сцени така потужна, що зал завмирає, а картини - оживають.
Керівник салону ім. Гончарова Марина Зільберман
Декілька років поспіль у Харківському художньому музеї збираються на творчі зустрічі поціновувачі мистецтва одного з найзагадковіших німецьких композиторів ХІХ століття Ріхарда Вагнера. У теплому, гостинному колі однодумців лине патетична музика з найвідоміших опер майстра, обговорюються особливості театральних трактувань-постановок на кращих сценах Європи та світу, а студенти ХНУМ ім. І. Котляревського дарують слухачам насолоду від живого виконання. Фундатором товариства є знаний харківський музикознавць Олександр Сердюк.
Товариство шанувальників музики Р.Вагнера щиро запрошує приєднуватися професійних музикантів та аматорів, однодумців та всіх зацікавлених харків'ян.
Чекаємо на Вас кожної третьої неділі місяця о 13 годині.
Для бажаючих цікавого та пізнавального відпочинку вихідного дня музей пропонує цикл інтерактивних занять для дітей та батьків. Кожної третьої неділі місяця об 11 годині в музеї на Вас чекають розповіді про картини та художників, творчі та ігрові завдання, корисні знання та позитивні враження!
Програма занять «Абетка мистецтва»
1. «Музей-храм муз». Вступна бесіда про особливості образотворчого мистецтва, роль та функції музеїв
2. «Портрет-характер». Бесіда, присвячена портретному жанру на прикладах творів музейної експозиції (В. Боровиковський, Д. Левицький, В.Тропінін, І.Рєпін, В.Суріков)
3. «День Святого Миколая». Знайомство з історією, традиціями свята, розповідь про житіє та діяння Святого Миколая, огляд картини І.Рєпіна «Микола Мирлікійський рятує від страти трьох невинно засуджених»
4. «Пейзаж-настрій». Розповідь про різні види пейзажу, особливості передачі настрою в зображенні природи
5. «Тихе життя речей ...». Бесіда про натюрморт, історію появи жанру, тематичних натюрмортах на прикладі творів західноєвропейського і радянського мистецтва
6. «Вуса, лапи, хвіст ...». Особливості зображення тварин. Розповідь про творчість В.Аверіна
7. Історичний жанр. Картина І.Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану»
Інформація за телефоном: 706-33-94
Запрошуємо викладачів та учнів шкіл естетичного виховання для участі у засіданнях клубу «Фермата».
Засідання проводяться у Харківському художньому музеї та ДМШ №12 ім. К.Шульженко.