Menu

Kharkiv, Myrrh Bearers Street, 11

Mon-Sun from 10:00 AM to 5:40 PM, Tue - holiday

Копия Художник Є. Г. Волошинов

Копия Художник Є. Г. Волошинов

  • Start 24.08.2013 16:00
  • End: 30.09.2013 17:00
  • Location: Харківський художній музей

Виставка творів Є.Г. Волошинова з циклу "Незабуті імена земляків", що присвячена Дню міста Харкова та 190-річчю від дня народження художника.

24.08.2013 р. в залах Харківського художнього музею в циклі «Незабуті імена земляків» за ініціативою голови Харківської облдержадміністрації М.М. Добкіна відкривається виставка творів художника Є.Г. Волошинова (1823/24 - 1913), який жив у нашому місті.

Євдоким Гнатович Волошинов – яскравий самобутній майстер натюрморту. Він навчався в Санкт-Петербурзькій Академії мистецтв спочатку у Виховальному училищі при АМ, а з 1846 р. по 1850 р. – вільноприходячим учнем у заслуженого професора М.Н. Воробйова. За станом здоров’я та матеріальними нестатками він був вимушений припинити своє навчання. Отримавши статус некласного художника Волошинов приїхав до Харкова, де займався творчою роботою, реставрував університетську колекцію живопису, писав ікони для церкви в с. Акимівка, що на Катеринославщині, викладав в Інституті шляхетних дівчат, в Маріїнській жіночій гімназії, в приватних учбових закладах Харкова. У 1860х роках Волошинов мав своє фотографічне ательє на вул. Сумській. 1882 року Санкт-Петербурзька Академія мистецтв відзначила твори Волошинова малою заохочувальною медаллю. Художник помер у Харкові 23.11.1913 р., був похований на Кирило-Мефодіївському кладовище.

Ювілейна експозиція вперше за століття, що минуло після смерті художника, презентує понад 40 творів живопису і графіки, фотографії та архівні матеріали з колекцій харківських історичного і художнього музеїв, Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького, Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва та приватних зібрань.

Творчість Волошинова розвивалася в руслі демократичного мистецтва  ІІ пол. ХІХ ст., сповненого співчуття до соціальних проблем народу, зокрема – селянства. Демократичні тенденції часу справили вплив на формування тематичного діапазону творів Волошинова. Самобутність таланту митця розкривалася перш за все в його натюрмортах, в яких він зображував звичну для кожного слобожанина городину: кавуни, гарбузи, огірки, цибулю, фрукти, ягоди…

Поруч з такими скромними сільськими натюрмортами у нього з’являються сповнені майже барокового пафосу та життєлюбства композиції – справжні гімни рясноті плодів, щедро напоєних соками благодатної землі. Ретельно виписані форми, їх фактурність, яскрава палітра кольорів виразно виявляють їх різноманітні фізичні якості: блиск або шерехатість, матовість або прозорість, щільність або крихкість.

В творчості Волошинова органічно поєднано академічні традиції з певною наївністю живописних прийомів, простодушність і безхитрісність – з захоплюючою любов’ю до щедрот рідної землі.

Значний інтерес являють представлені авторські фотографії художника та архівні матеріали, завдяки яким організатори виставки відкрили чимало сторінок в біографії нашого земляка.