Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова

Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова

Виставка за результатами обласного художнього фотоконкурсу для дітей шкільного віку

  

Неформальне товариство друзів Зінаїди Серебрякової, Харківський художній музей, Харківська обласна бібліотека для дітей, Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім.Г.Хоткевича НТУ «ХПІ», галерея “ART KhPI” у 2020 році запросили юних фотохудожників (дітей шкільного віку)узяти участь у обласному конкурсі та онлайн-виставці «Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова», присвячених визначній художниці.

Зінаїда Серебрякова (1884 – 1967) – всесвітньо відома художниця, яка народилася у селі Нескучному (тепер Харківського району Харківської області). Тут протягом 20 років вона створила шедеври, що стали класикою світового мистецтва. Але і з Харковом вона була повʼязана з першого року свого життя. У 1918-1920 роках саме у Харкові вона знайшла притулок під час жахів Громадянської війни і написала низку творів.

Фотохудожникам пропонувалося відправитися у подорож по Харкову і спробувати знайти куточки міста, які не змінилися за 100 минулих років (фрагменти вулиць, будинки, дворики) і відтворити втаємничену красу цих місць. Важливо було, щоб робота, крім документальної відповідності, відзначалася ХУДОЖНЬОЮ ОРИГІНАЛЬНІСТЮ, ВИРАЗНІСТЮ.

У грудні 2020 року роботи юних аматорів фотомистецтва були розміщені на інтернет-ресурсах організаторів, а тепер кращі з них можна подивитися вживу у Виставковій залі Харківського художнього музею. Виставка працює з 25.11.21.

Для учасників виставки буде проведено екскурсію "Харків Зінаїди Серебрякової"
11 грудня о 10:00 біля пам'ятника Т. Г.Шевченку