Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Владислав Христенко. Від різдва до різдва

Владислав Христенко. Від різдва до різдва

З 19 грудня в ХХМ відкрито виставку «Від Різдва до Різдва» лауреата міжнародної премії ім.І.Ю.Рєпіна – Владислава Євгеновича Христенка.

Фотографії з майстерні В.Христенка занурюють нас у таїнство творчого процесу.
Владислав Христенко – відомий у Харкові майстер мистецтва графіки у техніці офорту, лінориту, шовкографії. Нині він представив унікальну збірку авторської різдвяної листівки, створеної впродовж 33 років, де найранішу за часом виконання датовано 1987 роком.

Кожна листівка (а вони досить мініатюрні за розміром) є витвором творчої фантазії митця, де органічно поєднано дохристиянські звичаї і вірування, євангельські сюжети, східний гороскоп із своїми персонажами, і навіть античну міфологію. Ці маленькі шедеври, де сюжетно-тематичний зміст треба втілити мінімальними образами, добре організовані за композиційним і колористичним рішенням. Практично монохромні або у вишуканих тональних переходах одного кольору, вони справляють враження високої графічної культури виконання, продуманості образно-стилістичного рішення. Разом із цим, творам притаманні: яскраво виражений національний колорит, м`який гумор, характерність персонажів, близькість до народного та образотворчого фольклору. І хоча зараз ми мало користуємось листівками, виставка, крім естетичного задоволення, викликає ностальгійні нотки, бажання повернути цей давній і традиційний спосіб поздоровлення.