Краса, що написана світлом

Уявіть життя без фотографій, що зупинили цей час лише на часточку секунди. Секунда давно спливла, а її візуальний образ залишився на папері, залишився на світлинах відомих, маловідомих чи й узагалі невідомих майстрів світлопису останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст.: Василя Досєкіна, Олексія Іваницького, Альфреда Федецького, Михайла Овчинникова, Юліуса Глентцтнера та та багатьох інших.

Фотографи «творили» образ жінки понад сторіччя тому, залишивши нам дивовижну можливість побачити наших прекрасних предків, які жили в місті, навчалися, працювали, кохали, робили добрі справи.

Близько 30 портретів харків’янок різного соціального становища, різного ступеню відомості та популярності представлені на цій виставці. І написані вони світлом. Дивіться, шукайте та знаходьте своїх предків, щоб не уривалася пам’ять поколінь, і щоб, як естафету, можна було передавати її нащадкам.

Понад 30 років пошуків фотографій дали змогу зібрати багату авторську колекцію, частина котрої увійшла до експозиції. Крім того, світлини для виставки були люб’язно надані відомими колекціонерами та власниками родинних альбомів, музеями, міськими й державними архівами.

Фотовиставка «Краса, написана світлом» представлена глядачу як зразок високого фотографічного мистецтва видатних майстрів «світлопису», які працювали в нашому місті. Ба більше, до експозиції увійшли роботи невідомих, але не менш видатних майстрів, котрі залишили чудовий спадок — світлини своїх сучасниць. Їхні обличчя нагадують про час не надто давній, але вже безкінечно далекий. Доторкнімося до швидкоплинної краси, написаної світлом…

Координатор виставки — відомий харківський фотограф Володимир Оглоблін.

1980-го року завершив Харківський держуніверситет (історичний факультет), де вперше (1978 р.) «доторкнувся» до фотографічної творчості.

1978 – 1989 рр. — «аматорська» епоха.

1990 – 2020 рр. — професійна робота в галузі художньої та рекламної фотографії.

Член Союзу фотохудожників України, лавреат вітчизняних і зарубіжних фотовиставок, конкурсів фотографії та діапозитивів: Харків, Москва, Санкт-Петербург, Петрозаводськ, Рига, Тарту, Єкатеринбург, Київ, Львів, Рівне, Івано-Франківськ, Керч, Прага, Гельсінкі, Лілль, Париж, Мюнхен, Нюрнберг, Челефьорд (Норвегія).

Понад 40 персональних фотовиставок.

Видано понад 20 книг і фотоальбомів з використанням авторської фотографії.

З 1988-го року почав колекціонувати світлини харківських фотографів другої половини ХІХ  – початку ХХ ст., і на сьогодні колекція налічує понад 3000 фото та сканів з оригінальних світлин. За ці роки проведено близько 10 тематичних фотовиставок.