Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Такий, як є

Такий, як є

Виставку творів Євгена Олексієнка «Такий, як є» приурочено до 80-річчя від дня народження майстра. Назва ювілейної персоналії точно відображає особистість багатогранної, талановитої, харизматичної натури митця: живописця, графіка, фотохудожника, дизайнера, наділеного щедрим даром поетичного слова і талантом оповідача.

Більше десяти років Євген Дмитрович працює в нашому музеї, відзначаючи експозицією творів свій другий ювілей. За цей час майстер брав участь у різних пленерах та виставкових проєктах нашого міста і області, різних культурно-мистецьких заходах.

До цієї експозиції увійшли графічні роботи: акварель, пастель, сепія, сангіна. За видимою швидкістю і легкістю виконання, стрімкістю штриха в автопортретних начерках та інших зображеннях відчутно вміння схопити характерні риси, певний «знаковий образ» людської особистості, представити себе у різному віковому і емоційному стані.

Акварельні і пастельні пейзажі і натюрморти позначено витонченою градацією кольорів, ефектним композиційним вирішенням. До експозиції виставки Євген Олексієнко спеціально підібрав протилежні за образно-стилістичним звучанням вишукані «сніжно-білі» акварельні натюрморти, де зображення ледь проступає на фоні аркуша, розчиняється в ньому.

Навпаки, пастель має щільну, чуттєво-матеріальну поверхню, де широкий, пастозний мазок (художник використовує для цього свій авторський прийом) ліпить форму, створюючи її пластичний об’єм і глибину.

Дизайнерська освіта спонукає до пошуку, експерименту, що надає традиційним технікам нового, незвичного звучання. Тут, перш за все, використання паперу різної фактури – глянцевого чи рихлого, з яким по-різному взаємодіє фарба, тонованих аркушів, особливої манери накладання пастелі, що надає бархатистого, глибокого звучання кольору.

Солідний життєвий і творчий ювілей Євген Олексієнко зустрічає закоханою в життя у всіх його проявах людиною-творцем, що не втратила свіжості почуттів, відчуття захвату від картин природи оточуючого світу. Цей погляд вдумливого і спостережливого майстра втілено в багатьох фотохудожніх роботах, де Євген Олексієнко зарекомендував себе як авторитетний фахівець і чорно-білої, і кольорової світлини. З багатьма з них глядач може ознайомитись у мультимедійній програмі виставки.