Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Сузір'я митців. Василь Ганоцький і учні

Сузір'я митців. Василь Ганоцький і учні

У Харківському художньому музеї 3-го вересня 2021 о 16.00 відбудеться презентація виставки "Сузір'я митців. Василь Ганоцький і учні". Вона присвячена 70-річчю від дня народження народного художника України, відомого майстра портрета, пейзажу, натюрморту.

Василь Леонтійович Ганоцький нар.1951 в Криму. Закінчивши Харківський художньо-промисловий інститут у 1979, він починає свою викладацьку діяльність, працюючи асистентом на кафедрі рисунку. Великий вплив на формування Ганоцького В.Л. як живописця вчинила дружба з видатним митцем, народним художником України A.M.Константинопольським, який протягом багатьох років був його вчителем і наставником.

Молодий художник з 1980 брав активну участь у всесоюзних, республіканських та обласних виставках. У 1983 майстер стає членом Національної спілки художників України, і вже понад 40 років полотна Ганоцького з успіхом експонуються на всеукраїнських, зарубіжних та міжнародних виставках, чимало його творів є власністю Міністерства культури України, Дирекції виставок Національної спілки художників України, а також було придбано музеями, галереями та колекціонерами різних країн.

У подальшому наполеглива праця, поєднання педагогічних і творчих здібностей дали Ганоцькому змогу не тільки створити багато блискучих живописних творів, але й зробити вагомий внесок у розвиток художньої освіти України. З 2000 він є професором Харківської державної академії дизайну і мистецтв та очолює там кафедру живопису.

Презентована виставка носить здебільшого ретроспективний характер. Свої роздуми про сучасність та минуле, про щасливі зустрічі з талановитими людьми автор відобразив у полотнах 2000-х. В основі творчого методу Ганоцького В.Л. лежить спостереження за натурою, її реалістичне віддзеркалення. Саме це надає художникові великого спектру вражень і робить кожний твір митця неповторним за своїм настроєм, сюжетністю, живописністю форм. На виставці можна побачити, як з часом поступово розширюється тематичний діапазон його творчості, як він постійно працює над збагаченням художніх засобів і все гучніше стає його палітра.

Більшу частину експонованих полотен складають портрети, значна кількість серед них портрети видатних діячів культури. Ці твори майстра вирізняються характерністю, вмінням відобразити ті риси персонажів, що визначені всім життям людини. Невимушеність композиції, розкутість і водночас дисципліна форми, вміння кожну деталь підкорити розкриттю образа все це робить кращі твори Ганоцького значним явищем в художньому житті України. А ще у творчості художника велике місце займають дивовижні натюрморти, які приваблюють дорогоцінним розсипом фарб, а також пейзажі, що насичені емоційністю, багатством кольорових відтінків, різноманітністю композиційно-пластичних рішень і сповнені свіжого подиху імпресіоністичного живопису.

Наполеглива праця, поєднання педагогічних і творчих здібностей дали змогу Ганоцькому зробити вагомий внесок у розвиток художньої освіти України. Працюючи з 2000 року поряд з В.М. Чаусом в майстерні портретного жанру, на протязі багатьох років вони виховали чимало прекрасних митців.

Твори деяких учнів Ганоцького, які стали викладачами портретного живопису, а це О.Станічнов, М.Пономаренко, Н.Трет'якова, О.Криушин, С.Коваленко К.Волошко, Д.Саражин, І.Калюжна, М.Нікрасова, теж представлені в експозиції поряд з роботами свого вчителя.

Виставка, що присвячена ювілею Ганоцького В.Л., лише частина доробку митця, вона несе естетичну насолоду шанувальникам його яскравого, світлого, щиросердного мистецтва. Твори художника хвилюють правдивістю і глибиною творчого пошуку.