Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Олег Мальований. Випереджуючи час

Олег Мальований. Випереджуючи час

Що може художня фотографія в епоху, коли все вже сфотографовано і випущено у невичерпний потік мережевих картинок? Які теми завжди заслуговують на особливу увагу суспільства?

Відповідь на поставлені питання дає виставка «Випереджуючи час», яка представляє творчість харківського фотохудожника Олега Мальованого. Виставка відкриває глядачу ретроспекцію пошуків образної мови і засобів художньої виразності протягом більш ніж 60-річного тернистого творчого шляху Олега Мальованого. Роботи, представлені на виставці, підтверджують слова автора : «Тільки внутрішня фантазія фотографа та його хвилювання про світ, в якому ми живемо, може дати нові грані розуміння цього світу». Незалежно від змісту та джерела натхнення автор видозмінює матеріал своїх кадрів (створюючи «бутерброди з слайдів або негативів» спочатку вручну, пізніше з допомогою фотошопу), естетизуючи і конструюючи абсурдність і неможливість деяких сцен і персонажів у реальному житті. 

Олег Мальований (1945 р.н., Рубцовськ, Алтайський край, РФСР) – одна з визначних персоналій харківського фотографічного осередку. Народився в родині харків’ян, що були евакуйовані на Алтай під час Другої світової війни. Захопився фотографією ще школярем. Перша персональна виставка його робіт відбулась у 1968 в Харкові. 

В 1969 стає членом харківського обласного фотоклубу при Будинку художньої самодіяльності профспілок. В 1970 отримав диплом інженера-металурга в Харківському політехнічному інституті (нині – Національний технічний університет “ХПІ”). В 1970-ті роки був одним з представників групи “Время”, що була організована на базі обласного фотоклубу. Працював в фотолабораторії Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім.О.Н.Соколовського. В 1979 в лабораторії сталась пожежа, що знищила велику частину архіву ранніх робіт Мальованого. Характерною особливістю його робіт є акцент на колористичній та формальній складових. В 1960-х-1970-х роках захоплювався різними видами маніпуляцій з фотографічним матеріалом – колажі, соляризації, ізогелії, тощо. Вважався одним з найбільш “технічних” фотографів в Харкові, який на високому рівні володів рецептурами кольорового друку.

З 1976 — почесний член Краківської фотоспілки, Краків, Польща. Завоював більше тридцяти золотих та срібних медалей та дипломів в міжнародних конкурсах, зокрема гран-прі Kodak на Міжнародній виставці “Париж-Москва”, що відбулась в 1989 в Центрі Жоржа Помпіду, Париж, Франція.