Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Шлях. Ніна Вербук

Шлях. Ніна Вербук

На виставці творів знаної в Україні та за її межами мисткині Ніни Вербук представлено більше 50 живописних і графічних робіт різних періодів мистецької діяльності – від ранніх творів 1980-х до виконаних за останні роки. Такою ж різноманітністю позначено і сюжетно-тематичну та жанрову спрямованість творчості художниці. Багато творів представлено вперше. 

Всі роботи є власністю майстрині, переважну більшість творів (а їх загальна кількість сягає до 1000 робіт), нею було передано до галерей та музеїв, придбано або подаровано до приватних колекцій. Ретроспектива експозиції дозволяє побачити еволюцію творчості художниці, її образно-стилістичну манеру того чи іншого періоду творчості. 

Художниця сміливо розсуває рамки традиційної тематики і, звертаючись до національно-етнічних коренів, образів язичницької і християнської міфології, знаходить нові імпульси у своїй творчості. Живописні композиції майстрині мовою символів і метафор цікаво поєднують різні історичні пласти, знаходячи точки дотику і поєднання часів біблійних і нашої епохи, культури та язичницької історії, християнського світу та сучасності. 

Серія літографій, рисунків, виконаних олівцем, тушшю і пером, позначено різноманітністю сюжетно-тематичних напрямків – пейзажі, міські краєвиди, інтер’єри, натюрморти, жанрові сцени, театральні ескізи. 

Кожна виставка творів Ніни Вербук завжди була святом краси, жіночності, тепла, доброти, поцінованим широким загалом. Нинішній глядач отримає таку ж чудову нагоду доторкнутись до чистих джерел творчості талановитої майстрині, прекрасної жінки та чудової людини.

Ніна Вербук. Троянда. 2015
Полотно, олія