Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Самобутні митці слобожанщини

Самобутні митці слобожанщини

Живопис Олександра Колесніка

Відділ народного мистецтва Слобожанщини презентує персональну виставку Олександра Колесніка – художника з села Котівка Вовчанського району Харківської області.

Народився Олександр в селянській родині 6 січня 1957 року. Після 8-го класу вступив до  училища, де отримав професію електромонтажника. Потім відслужив армію в групі радянських військ у Німеччині. Працював кіномеханіком та завклубом. Все життя з дитинства малює для себе, тому що інакше жити не може. Поштовхом стало захоплення рідної тітки Анастасії Михайлівни, яка любила розмальовувати хатні стіни та піч. Вона навчила його робити пензлики із сірників, змішувати білила. В роду було багато творчих людей-самоуків. Професійної художньої освіти Олександр Федорович не отримав та і не прагнув.

Улюбленим жанром художника є портрет, а героями його творчості - члени  родини та односельці, іноді він пише не тільки класичний портрет, а поєднує його з куточками природи та натюрмортами. Майстер тонко відчуває характер людини, майстерно передає її поетичний образ. З особливим пієтетом художник відноситься до людей похилого віку, з любов'ю виписує їх образи. Прикладом можуть бути роботи «Баба Настя», «Косар», портрети батьків. В портретах дітей Колеснік вдало відображує дитячу красу і безпосередність.

Натюрморти і пейзажі художника привертають увагу своєю яскравістю і досконалістю. Олександр Федорович відчуває стан природи в різні пори року і майстерно передає його на полотні, увічнює для нащадків мальовничі краєвиди рідної землі. Творчості майстра притаманне сприйняття природи такою, яка вона є, без прикрас і фантазій, тому що живе в гармонії з навколишнім середовищем.

На цей час у творчому доробку майстра понад 150 творів, з яких в експозиції представлено 46. Олександр Федорович народився і все життя живе в своєму рідному селі, постійно і самовіддано працює, знаходячи красу в повсякденні. Він не зупиняється на досягнутому, шукає нові й нові форми самовираження. Прикладом може бути композиція «Айва», котра стала прекрасним тлом для афіші виставки.