Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Подих серця - до Творця

Подих серця - до Творця

  • Початок: 26.05.2021 16:00
  • Кінець: 04.07.2021 17:00
  • Місце: Харківський художній музей
  • Теги: 2021, архів, виставки

Виставка церковного мистецтва присвячена 100-річчю від дня народження митрополита Никодима (Руснака; † 2011).

Роботу виставки продовжено до 4-го липня

Вперше експозиція об'єднала близько 200 сучасних творів, створених у різних видах мистецтв і художніх промислів. Виставка «Подих серця – до Творця» зібрала понад 50 майстрів з Харкова і Харківської області, Києва, Ковеля, Кривого Рогу, Сумської, Донецької, Одеської областей, Полтави, Хмельницького, Мелітополя та Мукачево. На виставці представлено унікальні експонати, серед яких: канонічні темперні ікони, карбування по міді, ескізи та проекти іконостасів і розписів православних храмів, проєкт рукописної книги, облачення священнослужителів, роботи золотошвейних і ювелірних майстрів, церковна мініатюра, барельєфи, скульптура та кераміка.

У виставці взяли участь майстри іконопису старшого, середнього і молодого поколінь, які пройшли підготовку в іконописних або реставраційних майстернях, отримавши професійні навички безпосередньо від досвідчених фахівців. Іконописці розкривають палітру сучасного церковного мистецтва, орієнтованого на різні школи і стилі.

Мета виставки – познайомити із зразками сучасного церковного мистецтва та художніх ремесл України, а також окреслити напрями взаємодії зі спільнотою творців, об'єднаних непорушними канонами і живою традицією православного церковного мистецтва.

Канонічні образи, відомі в іконописному та сакральному мистецтві, позначено авторським потрактуванням образно-стилістичної мови, до сакрального контексту введено імена сонму новомучеників, канонізація яких відбулась за останні роки.

Експозицію доповнено документальними матеріалами фахівців кафедри реставрації Харківської державної академії дизайну і мистецтв та відреставрованими іконами, вітражами та мозаїкою викладачів і студентів ХДАДМ.