Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мирослав Радиш. МІСТОк

Мирослав Радиш. МІСТОк

Мирослав Радиш – художник-різьбяр та педагог, Майстер і Вчитель, філософ і патріот. Член Національної спілки художників України (з 2000). Лауреат премій: імені Юрія Шкрібляка (2000), імені Катерини Білокур (2008), імені Тетяни Яблонської (2017).
 
Він – провідний викладач-методист композиції та роботи в матеріалі відділення художнього дерева Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (заклад, який він закінчив 1981 року), завідувач циклової комісії художніх виробів з дерева та художнього ткацтва. Керівник цікавих та неординарних дипломних робіт.
З 1985 широко презентує свої творчі роздуми на виставках у багатьох містах України (в тому числі Коломиї, Івано-Франківську, Чернівцях, Львові, Києві), Польщі, Німеччини. Твори майстра зберігаються в музеях та приватних колекціях поціновувачів в Україні, Німеччині, Канаді та США. В Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського зберігаються понад 20 творів майстра.
 
Мирослав Радиш постійно у творчому пошуку форм, орнаментально-композиційного та колористичного вирішення мистецького образу. Художник успішно застосовує антропоморфні, зооморфні, орнітоморфні, геометричні та рослинні мотиви й елементи орнаменту як формотворчі. Поєднує в одному виробі контрастні за кольором породи деревини і, таким чином, своїми орнаментами продовжує розпочатий В. Девдюком метод колоризації художнього дереворізьблення Гуцульщини. В експозиції представлено понад 50 творів, серед яких тарелі, баклаги, скарбнички, свічники.
 

Також проходить онлайн виставка робіт, які не представлено на основній виставці.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook