Сергій Уваров. Monarchy hippy end

Сергій Уваров – художник-аматор. Своїми вчителями в мистецтві вважає Сальвадора Далі, Хуана Маро, Пабло Пікассо. Учасник обласних, республіканських виставок (з 1984), де презентував твори декоративного мистецтва, малі форми пластики, ювелірні прикраси. Нагороджений медаллю «За створення високохудожніх зразків декоративного мистецтва» Всесоюзного фестивалю народної творчості, 1987. Має численні дипломи і грамоти. З 1983 брав участь у виставках самодіяльного і народного мистецтва, але у 1987 році відійшов від традиційних видів мистецтва. Персональні виставки: «Ця планета називається Тральфамадор» Міська художня галерея. Харків, 2000; Харківський художній музей. 2006; «ЛепроШиза» Міська художня галерея. Харків. 2013.

Твори знаходяться в музеях Харкова, Канева, Києва, в колекції короля Швеції Карла ХVІ Густава, у приватних колекціях Бельгії, Франції, Іспанії і США.

Творчість художника-аматора представлено живописно-декоративними композиціями і скульптурами. Світ образів у творах С.Уварова багатоликий, фантастичний і стилістично впізнаваний. Він будується на ефектах удаваного алогізму форми, гротеску, іронічного цитування, лубочної наївності, на парадоксах формальної гри в абсурдне прочитання сюжету. Орнаменталізуючи образотворчий мотив, поєднуючи його з фоновим оточенням, схожим на забуті письмена або космічні символи, художник уникає суєтності реального.

Він епатує, користується прийомами доведення змісту до абсурду з метою загострення уваги до реалій нашого світу. У розписах і пластиці, поєднуючи зображення органічного і механічного в фантастично красиві яскраві форми, художник знаходить свою гармонію, і здається, що не все втрачено в пошуку сенсу нашого існування.

На виставці С.Уварова представлено роботи, створені за п'ять років творчості. Декоративно-живописні та скульптурні твори виконані із застосуванням прийомів авторської техніки.