Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Коло Буриме

Коло Буриме

Виставка знаменує тридцятиріччя неформального творчого об’єднання «Буриме», що виникло 1991 року за ініціативою групи харківських художників. В історії мистецтв відомі численні приклади існування творчих союзів. Їх діяльність, переважно, було спрямовано на вирішення проблем існування митця за рахунок своєї праці. В тому не була виключенням офіційна Спілка художників з мережею своїх республіканських осередків. Адже державне фінансування художніх замовлень відігравало важливу роль у бажанні художників потрапити до числа її членів. «Буриме», як експеримент єднання митців лише за принципами духовного братерства, це, без сумніву, унікальне явище в українській культурі. Три десятиліття об’єднання було й наразі залишиться товариством романтиків, що головною метою співіснування обрало бажання постійного інтелектуального удосконалення особистості в середовищі однодумців.

 На сьогодні творче коло групи «Буриме» складає понад двадцяти художників. Більшість митців живуть і працюють в Харкові, інших доля розкидала по цілому світі. Однак, завдяки ініціативній групі життя цього об’єднання подовжується. Спрацьовує феномен самоорганізації, що покладено у основу всіх проявів діяльності буремістів – відбуваються пленери, підтримується традиція вечірніх студій з моно-діалогами «про мистецтво», реалізуються спільні живописні ідеї.

Експозиція виставки «Коло Буриме» налічує понад п’ятдесяти творів живопису, скульптури, графіки і дає уявлення про яскраві індивідуальності митців об’єднання, оригінальні приклади реалізації спільних творчих акцій.

5 серпня 2021, о 16 год. на виставці «Коло Буриме» заплановано творчу зустріч глядачів з ініціативною групою об’єднання – художниками Олександром Шеховцовим, Олегом Лазаренко, Олександром Лисенком, Олександром Бойчуком, доктором мистецтвознавства, професором Олександром Шило. Відбудеться демонстрація авторського фільму Тетяни Бабіної «Творчість як спосіб життя», присвяченого діяльності об’єднання «Буриме».