Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Виставка дитячої творчості

Виставка дитячої творчості

В межах проєкту «Разом можемо більше» Рівне – Харків присвяченому орнаментальному багатству народного декоративно-прикладного мистецтва Полісся і Слобожанщини, сьогодні представляємо творчий доробок вихованців КЗ ХПДЮТ: Дизайн студія «Палітра» (кер. Рідна Олена), студія художнього розпису тканин «Акварель» (кер. Бондаренко Оксана), студія іграшки «Рукавичка, Шеббі Шик» (кер. Каплаух Ірина), студія декору «Креатив» (кер. Фетісова Олена), студія образотворчого мистецтва «Жар-птиця» (кер. Мілованова Любов), гурток «Кераміка» (кер. Цемма Оксана), гурток «Бісерне рукоділля» (кер. Гришакіна Олена).

Це витинанки, кераміка, малюнок, декоративний розпис, м’яка іграшка, бісероплетіння. У цих роботах відчутно добру підготовку, отриману під час занять із педагогами, творче засвоєння і модерна трансформація узорів традиційної народної слобожанської та монастирської вишивки, зокрема, дерево життя, флоральні, зооморфні та геометризовані мотиви.


Роботи учасників


Дитяче сприйняття світу, казкова уява і світ фантастичних персонажів притаманні роботам у техніці м’якої іграшки. Витинанки позначено переважанням геральдичної композиції та сюжетно-тематичних мотивів, пов’язаних з етноментальними звичаями українства.

Кераміку представлено в вигляді декоративних пластів і тарелей, де переважають рослинні, квіткові зображення та солярні знаки.

У декоративному розпису також здебільшого використано стилізовані флоральні зображення, запозичені з елітарного українського шитва та дереворізблення.

Бісероплетіння представлено прикрасами-ґерданами з традиційним геометризованим та квітковим орнаментом.

У своїх малюнках діти втілюють особисті враження від оточуючого світу, торкаються народних звичаїв та свят. Їх позначено яскравими колірними барвами, щирістю і безпосередністю виконання.

Таким чином, незважаючи на об’єктивні труднощі та виклики нашого складного часу, проєкт, що наближається до завершення, радує організаторів, учасників, та глядачів цих робіт своїм життєстверджуючим началом, прагненням творчості і пізнання своїх витоків і традицій народного мистецтва.

 

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook