Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Писанковий дивосвіт

Писанковий дивосвіт

Перша частина. Майстрині Рівненщини
Вікторія Степанюк, Наталія Дребот, Зоя Лагнюк

Ознайомитись з роботами мисткинь можна на музейній сторінці facebook


Степанюк Вікторія Миколаївна - викладач ДХШ імені А. І. Мартиненка у м. Рівному, заслужений майстер народної творчості України (2015), учасниця багатьох Всеукраїнських, міжнародних, обласних виставок та фестивалів, благодійних акцій. Її творчий доробок налічує понад 3000 авторських робіт ДПМ. Вона виконала реконструкцію традиційних волинських великодніх писанок для Рівненського обласного краєзнавчого музею. Писанки майстрині, що зберігаються в музеях України та приватних колекціях, позначені філігранністю орнаментики та багатством колірного розпису. 

Ознайомитись з роботами на музейній сторінці facebook

 

 

 


Дребот Наталія Володимирівна — зам. директора ДХШ імені А.І. Мартиненка у м. Рівному, лауреатка мистецької премії Г.П. Косміаді, учасниця багатьох виставок ДПМ міжнародного та всеукраїнського рівня. Створила понад 1000 писанок. Крім традиційної орнаментики, майстриня використовує сучасний вид розпису, доповнений сюжетно-тематичними композиціями, авторськими пошуками, пов'язаними з сучасними технологіями.

Ознайомитись з роботами на музейній сторінці facebook

 

 

 


Маловідомий, незвичайний, але дуже цікавий, хоч і складний, спосіб прикрасити великодні яйця - вишиванка. Цими навичками досконало володіє Зоя Леонідівна Лагнюк - медикиня за освітою, де вишивання є покликом душі з дитинства і по нинішній час. Крім цього, вона виготовляє сувенірні великодні вироби у техніці "артишок".


Яйце, як космогонічний символ, виступає у багатьох казках, міфах, легендах, де заховано закони буття, значимість яких не втрачено й сьогодні. Писанка втілює синтетизм народної творчості, поєднання прадавніх і християнських часів, сповнена не тільки життєствердної енергії, а й безкінечних образно-стилістичних засобів її виготовлення. Саме про це свідчить доробок майстрів з Рівного.

 
Ознайомитись з роботами на музейній сторінці facebook

 

Друга частина. Майстрині Харківського клубу писанкарів імені А. П. Овчаренко
Наталія Кравченко, Лариса Волкова, Ірина Моїсеєва, Олена Рідна, Вікторія Дармостук, Ольга Тимошенко, Світлана Ходячих, Галина Лимар, Олександра Константинова, Яна Вовк, Ніка Хворостенко.

Ознайомитись з роботами мисткинь можна на музейній сторінці facebook