Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Юрій Карєв

Мандруємо Україною. Юрій Карєв

2018 року мистецька спільнота Харкова і Слобожанщини поповнилась ще однією яскравою творчою особистістю. Це військовий, полковник, чия служба проходила в найбільш віддалених «точках» колишнього СРСР – Середньоазіатському та Північно-кавказькому воєнних округах, Афганістані в період бойових дій, Києві та Криму. Військовий журналіст і психолог, він зміг отримати ще й художню освіту в Києві, стати видавцем і автором книг. Протягом кількох років Юрій жив у Феодосії. Зачарування своєрідною природою Криму, його аурою, романтичні картини морського узбережжя, їх особливий колорит, фортеці як свідки сивої давнини Криму, стали «героями» його краєвидів. Море є неодмінною складовою втілення кримського пейзажу, стихією, де художник може втілити будь-який емоційний стан, його мінливість. Треба відчути, вірно передати співвідношення неба, землі і води, гармонійно врівноважити ці субстанції.

Колористична палітра художника може бути різною: хмарний вітряний день на морі майстер передає відтінками сіро-синього, бузкового кольору, як втілення емоційної напруги в природі, своєрідного «протиборства» її стихій.
Серію «Українських твердинь» – замків, фортець, монастирів представлено краєвидами Хотина, Батурина, Полтави, Судака, Феодосії, де майстра цікавить і сама архітектура споруди, і рельєф місцевості. Часто ці роботи є невід’ємними від сторінок героїчного козацького минулого, добре знайомого майстрові із досвіду ілюстратора.

Чистими, прозорими фарбами, їх делікатною палітрою позначено деякі роботи, серед яких справжніми перлинами є «Крим. Золота бухта» (1987), «Ранок» (2008), «Ведмідь-гора» (1995).

За час перебування на Слобожанщині художник відкрив для себе і особливості природних і атмосферних явищ нашого краю: м’яке розсіяне світло, передчуття весни у дзвінких кольорах ще зимового неба, фарбову мозаїку» березового гаю та перелісків, примхливу в’язь гілля засніжених дерев.

Зичимо майстрові у ці святкові дні творчої наснаги, щирого і вдячного глядача, втілення своїх мистецьких задумів у життя.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook