Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Володимир Носань

Мандруємо Україною. Володимир Носань

Володимир Носань – відомий в Україні та за її межами графік, живописець, книжковий ілюстратор. Дякуючи цій «тріаді», його творчість набула органічного втілення і своєрідного «примирення» живопису і графіки, композиційного конструювання цільних, узагальнених картинних образів. У блискуче зреалізованому автором експерименті помітно вплив далекосхідної і вітчизняної гравюри, постімпресіонізму і модерну, «суворого стилю» майстрів мистецтв 1960-х років.

Програма «Мандруємо Україною» презентує В. Носаня як блискучого майстра пейзажу. За останні роки він працював на пленерах на Буковині, Закарпатті, Чернігівщині; багато часу проводить на Слобожанщині та Сумщині. Натурні враження конкретного пейзажного мотиву він перетворює на власні краєвиди, насичує їх своїм настроєм, надихаючи власною думкою, додаючи те, чого немає у природі, а є в душі автора, розкриваючи двері із трьохвимірного стану матерії до душевного простору.

У пейзажах відчутно шлях від натурного враження до його філософського осмислення, узагальнення регіональних рис зображуваної місцевості – карпатських краєвидів з їх вологим повітрям, чітко окресленими «зигзагами» верховин, м’яких обрисів ландшафту Слобожанщини і Сіверщини. Ці пейзажі завжди населені людьми, домашніми тваринами, чий світ є самодостатнім і затишним.

Художник любить зіставляти м’які, живописні за обрисами, зелені крони дерев, схожі на віяла, з геометризованими «квадратиками» червоних будиночків, або навпаки, де білі стіни, заховані в модерністичне плетиво гілля тих же дерев. Такою ж продуманістю позначено і колірне вирішення: поєднання яскраво-зеленого з червоним, синього, сталево-сірого з червоним, вкраплення чорних, м’якими живописними абрисами плям – своєрідних «тіней незабутих предків». Тому його олійний живопис часто уподібнено гризайлі, матовій гуаші, рисунку тушшю і кольоровій ліногравюрі, що вимагає саме такої мови образотворчого вислову.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook

Марія. 2016
Полотно, олія. 70х90