Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Валентина Качина

Мандруємо Україною. Валентина Качина

Чудовий пейзажист, Валентина Качина вміє відчути і передати красу і неповторність тих місць, де вона буває на пленерах. Це, безумовно, рідний Чугуїв, Седнів, Крим, Бердянськ, Карпати.

У цих творах талановита майстриня змогла висловити не тільки свій захват від побаченого, а й втілити глибоко філософське ставлення до життя, вміння виокремити вічне у суєтному і буденному. Навіть у найпростіших пейзажних мотивах художниця передає з емоційною силою і музичним чуттям гармонію фарб і ліній зображеного краєвиду, характер світло повітряного середовища, атмосферних особливостей того чи іншого регіону.

Здебільшого її пейзажі – це своєрідні колористичні феєрії, позначені підвищеною звучністю: фарб, бірюзового неба, лілових сутінок, багатоцвітного різнотрав’я, кольору вранішньої зорі чи оранжевого сонячного світла на призахідному небі. У кольорі зелені – а він є основним у пленерних літніх роботах, знаходить безліч тональних відповідників – від дзвінкого і холодного малахітового до теплого і приглушеного трав’яного на лугах і сіножатях, прозорої голубизни талої води напровесні, засніжених перелісків і балок. Архітектурні мотиви – церкви, затишні людські оселі делікатно вводить у пейзажний мотив, підкреслюючи їх органічне співіснування у природному середовищі.

У композиційному плані віддає перевагу просторово-панорамній побудові, завдяки чому пейзажі набувають монументального епічного звучання, залишаючи при цьому відчуття легкості і стрімкості зображеного краєвиду за рахунок синтезу тону, світла, повітряної імли як образотворчих засобів. Відчуття експресії у своїх акварелях Валентина Качина досягає за допомогою імпульсивного, часто рвучкого мазка, що надає динамічності і колірної напруги роботам.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook

Авторка - Валентика Качина