Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Сергій Качин

Мандруємо Україною. Сергій Качин

За тисячі років існування кожен вид образотворчого мистецтва сформував набір засобів, притаманних тільки йому. Через специфіку самих матеріалів, деякі художні сфери знаходяться на межі різних візуальних засобів вираження. Яскравий приклад цього – пастель: вона поєднує риси естетики, живопису і графіки. Саме цей ступінь свободи у творчих експериментах, притаманний цій техніці, є постійним джерелом натхнення чугуївського майстра Сергія Качина

Пан Сергій виплекав у собі почуття декоративності і вміння працювати з яскравими, насиченими кольорами. Ці якості дозволили йому знайти власну, впізнавану манеру, коли 2009 року художник повністю присвятив себе станковому мистецтву. Його пастелі вирізняє інтенсивний, мажорний, майстерно вивірений колорит. Майстер по-різному підходить до вирішення образотворчих задач: у деяких композиціях він робить акцент саме на малюнку, в інших – дистанціюється від нього, надавши можливості «оксамитовій» структурі пастелі «грати першу скрипку». Використовуючи то пастозні, широкі штрихи, то гострі акцентовані лінії, митець отримує складну, вібруючу образотворчу поверхню. В поєднанні з нетрадиційним для пастелі крупним форматом, все це надає його роботам монументальності. 

Пейзажі Сергія Качина, виконані акрилом та олією, натхненні його щирою любов’ю до матеріалу і природи. Художник відмовляється від химерних концепцій, символів і алегорій, адже говорить з глядачем найуніверсальнішою мовою – мовою Краси.

 Олександра Осадча, мистецтвознавець.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook