Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Олександр Харват

Мандруємо Україною. Олександр Харват

Рівне – мандрівне серце краю

Музейний проект “Мандруємо Україною” пропонує для перегляду фото-подорож “Рівне — мандрівне серце краю” Олександра Харвата, фотохудожника з Рівного, добре знаного в Україні та далеко за її межами.

Рівненська область по праву може претендувати на визнання одного з найоригінальніших регіонів України. Рівненщина – глибоко історична земля, що повниться численними пам’ятками природи, архітектури, культури та унікальними об’єктами, аналогів яким нема у інших регіонах. 

Здавна Рівне називали містом трьох брам. Усе завдяки старовинному гербу, якому щонайменше 5 століть. На ньому й зображена срібна в’їзна брама із трьома арками. Вони, майже як у казці, символізували головні шляхи, які вели у місто. Сьогодні доріг значно більше. І всі вони – щасливі та мандрівні. Тож, хто любить атмосферу середньовіччя, князівські інтриги та перемоги, може вирушити з Рівного у подорож старовинними замками, які знаходяться неподалік. Кого захоплюють найвидатніші козацькі чи повстанські битви, мають нагоду побувати у місцях, де вони точилися. Тим, хто на власні очі захоче побачити дивовижні ікони та книги, які стали святинями,  припаде до душі «духовний» маршрут. Хто відчуває потребу побувати там, де немає асфальту, а є коріння, зможе насолодитися мальовничими місцями, на які багата Рівненщина. 

Рівне прекрасне завжди! Чарівне восени, коли дерева одягнені у різнобарвні шати: в золотому вбранні стоять липи, червоніють кетяги горобини. Приємно йти по опалому листю, вслухаючись у його шарудіння. А взимку! Це ж казковий витвір мистецтва зі снігу! Навесні, коли пробуджуються дерева після зимового сну, розкриваються бруньки, газони забарвлюються у колір тюльпанів. Рівняни дуже люблять своє місто, прикрашають його до свят, милуються величними соборами, церквами, творінням архітектури, парками й скверами, зеленими вулицями. Це його краса і неповторність. Тут забувається метушливість, а відчуваєш лише спокій і рівновагу.


"Фотохудожник Олександр Харват представляє нам Рівне і давню землю Волині у різних ракурсах і варіантах композиційної побудови. Є краєвиди, здійснені з висоти пташиного польоту, де майстра захоплює велич і масштаб просторів Рівненщини. Несподіваний, як у кінематографі, ракурс подачі матеріалу, де глядач стає учасником події, що відбувається, інколи погляд майстра ніби "відпочиває' , створюючи медитативний , споглядальний настрій у роботі.

Фарбова палітра включає всі відтінки колірного спектру підвищеного дзвінкого звучання. Як вважають фахівці мистецтва, краєвид впродовж століть зберігає свою ідентичність та історичну пам'ять, стає свідком буремних та героїчних подій.

Олександр Харват своїми фотохудожніми роботами заново відкриває для глядача краєвиди, сповнені краси і милування , їх неповторне історичне минуле."

Ольга Денисенко
Мистецтвознавиця, Завідувачка відділу вітчизняного мистецтва ХVІ - поч.ХХ ст.

 

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook

Олександра Харват
Краєвид в українських кольорах