Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Олександр Коцарев

Мандруємо Україною. Олександр Коцарев

Сьогодні програма «Мандруємо Україною» знайомить наших шанувальників з творчістю Олександра Коцарева – талановитого художника і нашого колегу.

В картинах Олександра присутні майже всі пори року, де передано здебільшого якийсь «перехідний» стан природи. Якщо зима, то це відлига, осінь – не яскрава і багатоцвітна, а «набрякла» дощами і туманами на темно-брунатному листі, весна – як правило, рання, із залишками осінньої трави, похмурим небом, із сніговими чи важкими дощовими хмарами, літні роботи позначено стриманим шляхетним колоритом, зітканим з найтонших, практично невловимих нюансів. Саме цей «світловий» чинник реалістичного або декоративного живописного письма Олександра Коцарева є визначальним у його колористичній палітрі.
Настроєвий, емоційний камертон зображуваних куточків природи сповнено елегійної поезії її інтимного буття, що надає невеликим панорамним пейзажам на узагальненого монументального звучання. Краєвиди, зображені Олександром, завжди безлюдні, що також посилює це відчуття.

За непретензійними назвами робіт – глибина почуттів, органічне злиття майстра з природою, свіжа енергія, яку він здобуває під час творчих подорожей. Невтомний мандрівник, Олександр вивчає Україну за її історико-архітектурними пам’ятками та духовними святинями. Це Кам’янець-Подільський, Сорочинці, Чигирин, Самбір, чиї краєвиди увічнено в його роботах і високо поціновано фахівцями і широким загалом.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook

Олександр Коцарев
Ранок на Основ'янському озері. 2015
Полотно, олія