Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Михайло Алатарцев

Мандруємо Україною. Михайло Алатарцев

Різнобарв’я живопису Михайла Алатарцева – це енергія та пристрасть, стихійна динамічність мазка, прозорість та контрасти фарб. Поетика національного колориту захоплює та нагадує слова української народної пісні «Чом, чом, земле моя, так прекрасна ти…». Всі ці твори дорогі автору, художньо рівноцінні і, маємо надію, будуть цікаві глядачеві.

Пейзаж – провідний жанр у творчості художника. Йому притаманна підвищена емоційність у сприйнятті природи, інтерес до її напруженого стану, що романтично забарвлює її образи. Художник ніби вступає в інтимну розмову з природою. Сам добрий і ніжний, він подає ці «прекраснодушні бесіди» як щось недоторкано-чисте, цнотливе і прозоре в заспокійливій тиші або тривозі. Але найчастіше він втягує глядача у вічний кругообіг природи.

Невтомний трудівник і майстер на всі руки, він природу в своїх картинах примушує «працювати». Багато раз бачені всіма мотиви, знайомі пейзажі майстер подає у традиціях слобожанської пейзажної школи рубежу століть, представленої такими іменами, як С.Васильківський, П.Левченко, М.Беркос. Як і його славетні попередники, М.Алатарцев також утверджує естетичну цінність повсякденного, бачить у малій своїй батьківщині узагальнений образ України, у буденному – художньо-дорогоцінне.

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook