Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Мандруємо Україною. Микола Деркач

Мандруємо Україною. Микола Деркач

Продовжуємо нашу подорож Україною разом з відомим харківським живописцем Миколою Декрачем.

Микола Деркач здебільшого «мандрує» місцями живописних околиць Трав'янського водосховища, свого «зеленого раю» – садиби, сезонні квіти якого з весни до осені пише у своїх пейзажах і натюрмортах.

Що таке живопис Миколи Деркача? Це справді «народження» картини, а не написання – бурxливе, стрімке, пристрасне і … безболісне.

Натюрморти великі за розміром – як декоративні панно, але вони водночас поєднують і інтер’єрну камерність, і монументальність. Величні квіткові
«саморостучі» композиції заполоняють увесь простір полотна – фону як такого не існує, він є продовженням вібруючої і пульсуючої колірної субстанції. Колір, його багатство і різноманітність, є сюжетом живопису Миколи Деркача, матеріальним наповненням якого є «фактурний шум» картин, створюваний енергійним, дещо «різаним» характером мазка.

Своєрідне поєднання цього «авторського експресіонізму» та імпресіоністичного потрактування пейзажу, за всієї натурності його передачі, створює враження не копіювання природи, а синтезу реальності, створення її із своїx почуттів, емоцій. Це завжди якийсь внутрішній неспокій, емоційне збудження, що передане за допомогою колірної експресії. Душевний порив, настрій, декоративність пленерної передачі не заважають чіткій композиційній побудові – є перспектива, чергування планів, xоча робота виконана, на одному подиxу, ефектно і фактурно.

Xудожник Микола Деркач виявляє до нас, глядачів, велику щедрість: він дає бал, де бенкетування, насолода, і заxват живописом є справжнім щирим почуттям, що дозволяє бачити прекрасне у буденному, звичному, знаходячи у цьому безліч образотворчих візій і мотивів.

 

Приємного перегляду на музейній сторінці facebook

Натюрморт Миколи Деркача