Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Країна Малюванія. Частина 1

Країна Малюванія. Частина 1

Шановні друзі! Завжди на часі писати для дітей і читати разом з дітьми. Саме тому ми приготували розповідь про країну Малюванію.
 
У чарівній країні Малюванії жили собі друзі-сусіди пан Пензель та пан Олівець. Мали вони синів-школяриків Пензлика та Олівчика. Хлопчаки обожнювали грати в м’яча і бувало так, що це шкодило навчанню. Одного разу, крокуючи до школи, Пензлик сказав товаришу:
- Знаєш, Олівчику, я не зовсім вивчив урок.
- А я зовсім не вивчив. То що будемо робити?
- Давай подамо таємничий знак Акварельці. Вона хоч і відмінниця, але не задавака - виручить.
Друзі зайшли до класу. Сивочолий вчитель пан Мольберт викликав Пензлика до дошки:
- Ну-с, юначе, які види образотворчого мистецтва знаєш?
- Архітектура, скульптура, графіка, декоративно-прикладне мистецтво, дизайн, - лічив Пензлик.
- Ще один?
Тут Олівчик подав той самий «таємний» знак Акварельці: виручай!
- Дозвольте, пане Мольберте, - підвелася тендітна відмінниця Акварелька, - я розкажу про живопис, який походить від двох слів «живо» і «писати». Основа живопису – колір, який передає дійсність за допомогою фарб. Художник може використовувати олійні, воскові та інші види фарб. Живопис буває декоративним, коли ми бачимо настінні розписи, панно, декорації у театрі або кіно; станковим – це картини. Художники-живописці творять пензлем, тому пан Пензель такий завзятий трудівник, як і моя матуся Акварель.
На цих словах Пензлик зашарівся від гордощів за тата і від сорому, що не досконало вивчив урок.
Підняв руку Олівчик:
- Я згадав чим ще послуговується художник-живописець, крім натхнення, пензлів, олівців та фарб. Це полотно - натягнутий на дерев’яну рамку шматок обробленої лляної чи бавовняної тканини, на який художник наносить фарби. Ще палітра, для змішування фарб. І мольберт – триножна підставка для малювання. Поважний вчитель пан Мольберт схвально кивнув головою.
 
Далі буде….