Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Країна Малюванія. Частина 3

Країна Малюванія. Частина 3

Пригоди друзів з країни Малюванії
Шановні друзі! Завжди на часі писати для дітей і читати разом з дітьми. Продовжуємо розповідь про види образотворчого мистецтва разом з жителями країни Малюванії. Сьогодні для вас - епізод третій.
 
Наприкінці серпня Акварелька запросила Олівчика і Пензлика на святкування дня народження. На порозі будинку їх зустріла бабуся Гуаш і, сплеснувши в долоні, мовила:
- Хлопці, які ви дорослі в цих ошатних костюмах! Ласкаво прошу, заходьте.
Назустріч вийшла святково вбрана Акварелька. Після вітань і подарунків хлопці чемно привіталися з гостями, які сиділи за святковим столом. Олівчик і Пензлик уважно слухали розмову дорослих. Говорила пані Туш:
- Гадаю, як тільки первісна людина почала щось шкрябати на камені в печері, виникла графіка.
Пан Чорнило підхопив:
- Так-так, адже графіка, з грецької «графо», означає писати, шкребти. В прадавні часи рисували на папірусі, пергаменті, а з XIV століття - на папері. Існують чорно-білі і кольорові графічні роботи.
Бесіду продовжив пан Фломастер:
- Графіка – це літери алфавіту, поштові марки, грошові банкноти, малюнки на коробках тортів і цукерок. Графічне зображення створюється вуглем, чорнилом, тушшю, кольоровою крейдою, фломастером. Малюнок - основа всіх видів образотворчого мистецтва, і за правилом художник починає з ескізу простим олівцем.
І тут у вітальню зайшли пан Ескіз і пан Олівець! Всі присутні радо загомоніли.
- Люба онуко, я здогадалася, що ти допомогла своїм друзям більше почути про графіку. Вчитель пан Мольберт буде приємно здивований, - тихенько сказала бабуся Гуаш.
Акварелька всміхнулася своїм думкам і щосили дунула на запалені свічки святкового торту.
 
Далі буде…