Юридична інформація 2

На виконання Постанови КМУ від 16.12.2020 р. № 1266 «Про внесення змін до постанов КМУ від 1 серпня 2013 року № 631 і від 11 жовтня 2016 року № 710, з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів закупівлі, ОКЗ «Харківський художній музей» оприлюднює на власному веб -сайті обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі – постачання електричної енергії.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року № 1023-р (зі змінами від 02 грудня 2020 року №1520-р) Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» визначено постачальником «останньої надії» на період з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2021 року.

Територія здійснення діяльності ДПЗД «Укрінтеренерго» як постачальника «останньої надії» – територія України, крім території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Умови та порядок постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» визначено Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ). Відповідно до абзацу 4) пункту 3.4.2. ПРРЕЕ постачальник "останньої надії" надає послуги з постачання електричної енергії споживачам у разі необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання (припинення) договору з попереднім електропостачальником.

Відповідно до пункту 6.2.6. ПРРЕЕ якщо споживач до моменту його переведення на постачання електричної енергії до постачальника "останньої надії" не обрав електропостачальника або не забезпечив власного споживання шляхом купівлі електричної енергії за двосторонніми договорами та/або на організованих сегментах ринку, адміністратор комерційного обліку в одноденний термін переводить такого споживача на постачання електричної енергії постачальником "останньої надії". Адміністратор комерційного обліку – оператор системи розподілу або передачі, згідно Закону та положень пункту 10 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 року № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».

Відповідно до пункту 2.5 статті 2 Тимчасового порядку визначення обсягів купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії електропостачальниками та операторами систем розподілу на перехідний період, затвердженого Постановою НКРЕКП від 28.12.2018 № 2118, «ОСР/НЕК повідомляє ПОН про перелік споживачів, які переходять до постачальника «останньої надії». Оператор системи розподілу - АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО».

Ціна, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», розраховується відповідно до Порядку формування ціни, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», затвердженим постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1179 та становить – 4, 10360 грн.

01.12.2020 року ОКЗ «Харківський художній музей» було оголошено відкриті торги на закупівлю електричної енергії. Торги не відбулися через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій по предмету закупівлі: електрична енергія код ДК 021:2015- 09310000-5 «Електрична енергія».

Таким чином, згідно діючого законодавства, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків, а саме: укладення договору з постачальником "останньої надії" на постачання електричної енергії (п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону), з метою забезпечення ОКЗ «Харківський художній музей» безперебійним постачанням електричною енергією згідно запланованих обсягів споживання електричної енергії з 01.01.2021 р. по 31.03.2021 року в ОКЗ «Харківський художній музей» є необхідність укласти договір з «Укрінтеренерго», як постачальником останньої надії, шляхом проведення закупівлі із застосуванням переговорної процедури закупівлі. Учасник - Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго»

Предмет закупівлі: постачання електричної енергії код згідно ДК 021:2015-09310000-5 – «Електрична енергія»

Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: з 01.01.2021 р. по 31.03.2021 року.

Кількість закупівлі – 67 000 кВтгод.

Очікувана вартість предмета закупівлі - 274 941,20 грн. з ПДВ.

Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 61002, Україна, Харківська область, м. Харків, вул. Жон Мироносиць,9, 11, 62013, Україна, Харківська область, Краснокутський район, селище Пархомівка, вул. Конторська 2.

Учасник  електропостачальник забезпечує дотримання загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання. Необхідні технічні та якісні характеристики електричної енергії визначаються з урахуванням вимог до якості електричної енергії, визначених розділом 11.4. Кодексу систем розподілу (постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 310) та вимог до якості послуг електропостачальника, визначених Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання (постанова НКРЕКП від 12.06.2018 № 375).

Згідно ст. 18 Закону України "Про ринок електричної енергії" показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним розділом 5 ДСТУ EN 50160:2014 "Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення".