Вчителі та учні. Олег Глушич

У циклі «Вчителі та учні» з нами художник-проектант, графік, живописець Олег Миколайович Глушич (нар.1965). Він автор і виконавець проєкту музею техніки Південної залізниці, тому сьогоднішній його монолог викликає асоціації зі станціями, які складаються в єдину лінію життєвого і творчого шляху. Перша станція – батьки-художники. Саме завдяки їм пан Олег обрав свою професію і досі охоче співпрацює з батьком, дизайнером М.Й.Глушичем. Наступна зупинка – Харківське художнє училище (1985), і прекрасні спогади про вчителів Є.В.Надєждіна та В.Ф.Гольбу, які навчали акварелі та олійному живопису. Чергова станція – Худпром (1992) і зустріч з улюбленими педагогами, серед яких О.Ф.Пронін, В.М.Жежемський, І.М.Стаханов, А.М.Константинопольський. Саме завдяки впливу шановних вчителів і отриманій ґрунтовній освіті, Олег Миколайович, як справжній мультіінструменталіст, викладає у ХНУБА рисунок, живопис, скульптуру і декоративне мистецтво.

Із задоволенням відзначимо, що художника вирізняє особливе ставлення до музейної справи: пан Олег отримав нагороду «Золотий ТОМАС» за музей «Укртелеком», зробив реекспозицію музею ВО «Хартрон». Нарешті, родинна зупинка: дружина Лариса і син, теж художники, і значить, династія, яка налічує вже три покоління, далі продовжує творчий маршрут.