Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Тактильні копії експонатів

Тактильні копії експонатів

16 грудня у музеї відбулась презентація унікального інклюзивного продукту — тактильних копій з експонатів Харківського художнього музею.

У жовтні 2021 року в межах проєкту «Крокуємо інклюзією», що реалізується за ініціативи ХОФ «Громадська Альтернатива» та підтримку УКФ, у музеї з’явилась перша тактильна копія – рельєфне зображення натюрморта Ханса ван Санта «Сніданок». Тепер у постійній експозиції можна побачити копії ще трьох робіт – це «Прогулянка» Альбрехта Дюрера, «Надягають вінок» Костянтина Трутовського та «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» Іллі Рєпіна (робота над цією копію ще остаточно не завершена).

Тактильні копії втілено у вигляді горельєфів із штучного мармуру. Над адаптацією художніх творів для незрячих відвідувачів працювала харківська скульпторка Тетяна Альбицька-Костомарова, спираючись на поради Анни Петрикіної – викладачки Харківської спеціальної школи ім. В.Г.Короленка. Вихованці цієї школи залишились у захваті від художніх творів, які вони змогли оглянути в музеї на дотик.

На заході також були присутні директорка Департаменту культури і туризму Терещенко Людмила Володимирівна і її заступники.