«Після бурі завжди настає тиша»

/від авторки/

Дитячий сміх, гарматний ґвалт та море,

Все разом у фантазіях живе.

І пальці грають музику мажорну,

Де після бурі тиша настає.

Афіша

З арт-проєктом «Натхнення» в Харківському художньому музеї я співпрацюю з його заснування. Це дизайн-оформлення афіш та написання віршів до концертів. Незабаром в мене почали з’являтись музичні творіння, що прем’єрно були представлені та звучали в проєкті. Серед них: пісня «Я намалюю птаха», яку згодом було виконано у різних містах України, Італії та Німеччини; реп, присвячений рідному Харкову; колискова «Люлі-люлі, мій синочку» у виконанні Марини Захарової (Marinita); невеличкі театральні сценки та музичні флейтово-фортепіанні дуети з донькою Євгенією; авторські фортепіанні твори, обробки тощо.

2 березня 2022 року ми з сім’єю поїхали в смт Гути Богодухівського району, де прожили 9 місяців. Потім повернулись додому, в рідний Харків, де почали народжуватися перші твори циклу, а в жовтні 2023 року переїхали до Києва. Бурхливий творчій вайб столиці надихнув  на написання музики. Створила низку невеличких фортепіанних п’єс та імпровізацій, з яких я і вирішила скласти концерт, бо саме у фортепіанній музиці втілились мої найглибші почуття. Так і народився цикл з 14 творів «Після бурі завжди настає тиша», як фортепіанні рефлексії сьогодення.

Колись бурхливі хвилі були тихими,

Співало море на ніч колискову.

По берегу ми бігали щасливими,

Як падали, так підіймались знову.

Колись бурхливі хвилі були тихими,

Нам білі чайки щастя закликали.

Злітали в небо високо над рифами,

Та на пісок вологий знов сідали.

О, море бурхливе, хвилясте із пристрастю шторму,

Взяло мої душу і серце з собою навік.

До тебе щоразу летіли ми всі, як додому,

Пірнали у твій нескінчений струменний потік.

О, море бурхливе, ти хвилями нас обіймало,

Ми, діти твої, по піску як до матінки йшли.

Ворожі ракети над нами літали, ти знаєш,

Коли нас не стало, ми попелом в тебе ввійшли.

Для ілюстрації цієї композиції я обрала фото своєї сестри, Світлани Полянської, бо воно відображає моє ставлення до моря.

Цим концертом я хочу висловити велику подяку Харківському художньому музею, що не втомлюється втілювати цікаві проєкти навіть під час війни. Бажаю «Натхненню» довгого існування, а його кураторці пані Ірині Сідельовій та авторці пані Олені Гончаровій сміливих проєктів.

З повагою, Ольга Криворукова.

Харківський художній музей

17.10.2024

Арт-проєкт

«Натхнення»