ВІДКРИТИЙ  МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

ПРО ВІДКРИТИЙ  МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

«Ілля Рєпін і сьогодення»

до 180-річчя від дня народження Іллі Юхимовича Рєпіна( 1844-1930)

Засновники:

Почесне консульство Республіки Казахстан у м. Харків, Департамент культури і туризму Харківської обласної воєнної адміністрації, Харківська організація Національної спілки художників України, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, Харківський художній музей, Чугуївський художньо-меморіальній музей Іллі Рєпіна, FUNDACJA UNITERS (Republic of Poland)

Основна мета конкурсу:

Заохочувати учнів та студентів профільних закладів до вивчення художньо-мистецької спадщини Іллі Рєпіна,  сприяти духовному та естетичному вихованню підростаючого покоління,  залучати  молодь України, Казахстану, країн Євросоюзу до творчої діяльності, створювати умови  для реалізації  молодих талантів.

Сюжетно-тематичні напрямки робіт:

-«Уродженець і гордість нашого краю»

-Слобожанські адреси творчості І. Рєпіна

-Чугуїв як місце  сили славетного художника

-Дитяче уявлення про «українську  стихію»: ярмарки, чумацтво, писанки, пісенна творчість

-Українське козацтво

-Рєпін у моєму житті

Вікові категорії учасників :

1 категорія 5-8 років – молодша група

2 категорія 9-12 років – середня група

3 категорія 13-16 років – старша група

4 категорія 16 -25+ років – студенти профільних закладів

Вимоги до робіт :

- Відповідність тематиці та розумінню творчої спадщини Іллі Рєпіна

- Авторське бачення, відсутність ознак компілятивності твору

- Відображення національних та загальнолюдських цінностей

Для учнів шкіл образотворчого напрямку :

Кожен учасник надає одну роботу  за обраним напрямком теми , виконану в будь-якої техніці (включаючи ДПМ, колаж, комп’ютерну, мішану та авторську техніку). Підпис роботи : ПІБ, назва закладу, керівник, назва твору, техніка виконання.

Для студентів профільних закладів :

Кожен учасник надає одну або декілька робіт за обраним напрямком теми в номінаціях : запрошення або листівка, плакат або афіша, шрифтова композиція, айденетика; гугл-дудл, інсталяція, фотографія, тематичне авторське відео (до 10 фото), коротка анімація( до 1хв), відео анонс.

Кожен керівник формує та зберігає посилання на google диску.

Окремим файлом надає список учасників, повну назву закладу, ПІБ керівника, телефон керівника чи школи. Готовий матеріал слід надіслати на пошту artmuseum.kharkiv@gmail.com з поміткою КОНКУРС.РЄПІН до 30 листопада 2024 року

Конкурс-виставку буде проведено в онлайн форматі на сайті ХХМ https://artmuseum.kh/ua/novini :

Перший випуск ( для учнів шкіл естетичного напрямку) заплановано на  10 -20 грудня 2024 року

Другій випуск (для студентів) заплановано на  грудень 2024 –січень 2025 року

Організаційні умови

До складу журі запрошено відомих діячів науки, культури та мистецтва України.  Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами, учасники – сертифікатами.

Куратори конкурсу – Денисенко Ольга Йосипівна, мистецтвознавець, заідувачка відділом ХХМ, тел +38 0509875658

Сідельова Ірина Миколаївна , куратор молодіжних програм, завідувачка відділом ХХМ, тел +380677510955

Для учасників, які знаходяться за межами України, додатково : Viber, WathsApp, Telegram за номером +380677510955