вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
З днем партизанської слави!
З днем партизанської слави!
З днем партизанської слави!
22 вересня 2020, 12:21

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави.

В роки Другої світової війни партизанський рух в Україні досяг великого розмаху. Численні загони представляли величезну, добре озброєну і організовану силу. Подвиг та героїзм партизан у своїх творах оспівували чимало художників.

У фондах Харківського художнього музею зберігається одна з таких картин – «Пісня українських партизан», написана Є.З.Трегубом. Митець, який сам був учасником війни, у своїй творчості неодноразово звертався до теми партизанського руху. 

У картинах Євгена Трегуба, присвячених подіям Другої світової війни, історія постає перед нами в образах яскравих, героїчних, що відповідає самому характеру часу. На масштабному полотні «Пісня українських партизан» художник створює насправді переконливий образ відомого партизанського командира – Сидора Артемовича Ковпака, який виступає попереду на бойовому коні. За ним – великий партизанський загін, що йде безкраїми полями. Над просторами ллється пісня, широка, привільна, як ця велика земля, на захист якої стали люди. У творі значну роль відіграє зображення природи. Пейзаж тут є символом Батьківщини, символом того, заради чого воюють партизани. Мажорність колориту, його дзвінкість, вдало знайдене композиційне рішення дозволяють наче фізично відчути, як співають герої. 

У багатьох українських містах пам'ять про Сидора Ковпака увічнено у назвах вулиць. У Харкові теж існує вулиця, названа на честь цього відомого командира партизанського загону. А чи знаєте ви, де вона знаходиться?

Трегуб Є.З. Пісня українських партизан. 1965

Полотно, олія. 202,5х206