вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Вітаємо з днем народження!
Вітаємо з днем народження!
Вітаємо з днем народження!
02 липня 2020, 14:49

Запрошуємо всіх шанувальників справжнього мистецтва приєднатися до поздоровлення.

Сьогодні, 2 липня, виповнилося 82 роки Наталі Іванівні Вергун – народному художнику України, самобутній, надзвичайно яскравій особистості у сучасному українському мистецтві. Її твори хвилюють відвертою поетичною інтонацією, зачаровують неповторною силою живопис­ного темпераменту, надихають на роздуми про людську долю. Інколи дивуєшся – як мужньо несе свій талант ця тендітна жінка, який багатий духовний світ містить вона в собі, скільки в ній сили і стійкості, принциповості й наполегливості! 

Висока її духовність пробуджувалась і зростала в родині відомого українського поета Івана Виргана, де часто бували поети, письменники, художники, де панували інтелігентність, щирість і висока поезія. Цієї атмосфери не згасили ані гіркота політичних репресій, яких зазнав батько, ані постійні матеріальні нестатки. Саме тут, в рідній оселі, набиралася Наталя волі і сили духу, міцнів її характер, стверджувалась самобутність творчої особистості. 

Вона – монументаліст за фахом – без побоювання виходить на великі розміри полотен, впевнено будує композицію, виразно моделює форму, та все ж душею її творів є перш за все своєрідність колористичних рішень. Саме вони надають національного звучання її картинам, ніби ввібравши в себе кольори улюблених в Україні квітів: барвисту насиченість чорнобривців, золотавість пелюстків соняшників, червону зрілість жоржин.

1969 року вона створила «Автопортрет з батьком», який має символічне підґрунтя – це не просто рідні люди, які самовіддано підтримують один одного, а дві творчі особистості: скорботно-замислений поет, що зазнав у житті і високих духовних злетів, і поневірянь й непоправних втрат, і молода художниця, сповнена лицарської рішучості захищати, творити, відстоювати. Лаконізм деталей, узагальненість форм, звучність кольорових співвідношень справляють у цьому портреті враження чистоти і цільності образів.

Складних почуттів і філософських роздумів сповнені натюрморти з циклу «Пори року», «Українська кераміка», «Осінній натюрморт». Тремтливі спалахи кольорів і відблиски світла проступають крізь сутінковий тон середовища і створюють відчуття делікатного дотику до предметів, що жевріють тендітним маревом життя. 

Визначну частину свого творчого надбання Наталя Іванівна подарувала Харківському художньому музею. 

Незважаючи на свій поважний вік вона гідно виконує свою місію художника, якій підпорядковано все її життя: надзвичайно скромний побут, нешироке, що обмежене професійними і духовними інтересами, коло спілкування, відсутність будь-яких намагань себе уславити. 

Співробітники музею щиро вітають Наталю Іванівну, бажають їй доброго здоров’я, подальших творчих здобутків. 

Дай їй, Боже, і надалі сили, як дав таланту!

Вергун Н.І. Автопортрет з батьком (поетом Іваном Вирганом). 1969