Вчителі та учні. Адольф Маркович Константинопольський
07 жовтня 2020, 17:21

У спогадах музейних співробітників народний художник України Адольф Маркович Константинопольський (1923-1993) залишився надзвичайно делікатною, інтелігентною людиною, якій були абсолютно не притаманні заздрість та інтриги. Невисокого зросту, худорлявий, скромно вдягнений, інколи занурений у власні думки, він часто приходив до музею: ходив великими залами, спілкувався з друзями, цінував творчість колег по пензлю. Майже все, що він писав, пов’язане з війною. І це природно: художник народився 1923 року, і з призовників його віку не залишилося і третини. А він, отримавши важке поранення, пройшов багатьма воєнними стежками і завершив війну у Празі переможного 1945 року.

Втілюючи мрію дитинства, закінчив Харківський художній інститут. Все життя багато і плідно працював. Любив і поважав своїх студентів, і це почуття було взаємним. Через роки проніс високе почуття до дружини Лідії Тарасівни. Разом з дружиною виховав двох синів, одного з яких назвав на честь батька, відомого філолога, який загинув у трагічному 1938 році.

Перед вами, шановний глядачу, хвилюючий запис спогадів художника Марка Константинопольського про свого батька. Подивіться, як змінюються емоції на обличчі оповідача: він згадує цікаві епізоди з життя родини, щиросердно пригадуючи уроки життя від найулюбленішого вчителя – батька.