вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Василь Мироненко. Міські краєвиди.
Василь Мироненко. Міські краєвиди.
Василь Мироненко. Міські краєвиди.
17 квітня 2020, 18:32

«Мандри музейними фондами: українська графіка»

Під час карантину, коли  єдине правильне рішення – залишатися вдома,  пропонуємо поглянути на наше чудове місто «очима» відомого митця В. Мироненка. 

Василь Федорович Мироненко (1910-1964) – видатний представник харківської графічної школи. Багато років він поєднував творчу діяльність та педагогічну роботу у Харківському художньому інституті (нині Харківська державна академія дизайну та мистецтв). Один з найкращих майстрів офорту у вітчизняному мистецтві, він багато зусиль присвятив розвитку та популяризації цієї техніки в українській образотворчості.

Жанровим пріоритетом майстра завжди був пейзаж, представлений в різних тематичних та образних варіаціях: сільський та індустріальний, епічний або лірично-мрійливий. Харківські краєвиди Василя Мироненка найчастіше відтворюють добре знайомі, навіть знакові, для містян об’єкти, як то Південний вокзал, пам’ятник Т. Шевченку. Проте емоційний лад аркушів не обмежується тільки захопленням красою вулиць та площ, гравюри сповненні відчуттям незримого зв’язку міста з його мешканцями, їх повсякденними турботами, прагненнями, заповітними мріями.  У творах В. Мироненка втілився характерний для радянського мистецтва повоєнної доби настрій щасливого буденного існування: насолода миром та спокоєм, ранковим сонцем, снігом, літнім теплом, осягнення дорогоцінної можливості милуватися неповторним виглядом та атмосферою рідного міста.