вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Вчителі та учні. Віктор Чаус
Вчителі та учні. Віктор Чаус
Вчителі та учні. Віктор Чаус
13 вересня 2020, 12:00

Викладач, наставник, натхненник, їх називають творцями людської душі. У серії відеоінтерв'ю «Вчителі та учні» будемо говорити про художників – вчителів, про тих, хто вплинув на розвиток і становлення харківської художньої школи, залишивши після себе безцінну творчу і духовну спадщину, а найголовніше відкрив нові імена в українському образотворчому мистецтві. Даний проект – спроба простежити творчі шляхи вчителів і їх обдарованих учнів, деякі з яких надалі стали не тільки достойними художниками, а й розкрили себе в педагогічній діяльності. 

Про творця судять за результатами його роботи. Судячи по учнях Віктора Миколайовича Чауса (1940-2019), майстра з яскравим індивідуальним почерком, в одній долі якого поєдналися одночасно дві улюблені справи, педагог він був хороший. Багато з його учнів пішли по стопах улюбленого вчителя, обрали своїм фахом діяльність, пов'язану з образотворчим мистецтвом. Віктор Миколайович працював в Харківській державній академії дизайну і мистецтв (з 1971), з 2000 року керував творчою майстернею портретного живопису, був професором кафедри живопису. 

Пропонуємо вашій увазі розповідь Вікторії Чаус, учениці В.М. Чауса. Відео знято в залах Харківського художнього музею, де до 20 вересня 2020 р. експонується персональна виставка живопису і графіки В.М.Чауса «Натхнений імпресіями».