вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Презентація виставки "Ищу человека..."
Презентація виставки
Презентація виставки "Ищу человека..."
09 січня 2014, 10:36

10 січня 2014 року о 16-00

Виставка «старого мастера» харьковского «подполья» Володимира Шапошникова.

"Малий Харківський поліптих" та близько півсотні живописних і графічних творів складають ретроспекцію персональної виставки «Ищу человека…» відомого представника харківського мистецького андеграунду кінця 1970-80-х років.
Володимир Шапошников ( нар. 1949, Харків) – випускник Харківського інженерно-будівельного інституту (тепер Харківський національний технічний університет будівництва і архітектури). Неординарний спосіб мислення, виразність образотворчих прийомів досить скоро визначили творче обличчя художника. Один з небагатьох, хто не боїться бути самим собою, Шапошников завжди займався і займається тим, що йому цікаво. Позиція протистояння зовнішньому середовищу, яку він зайняв з часів, коли творчий процес утримувався в жорстких рамках дозволеного, знаходився під суворим державним контролем, тепер сприймається гідним вчинком непересічної особистості.
Енергію пошуку, втілення мистецьких задумів митець реалізовував у різних видах художньої практики: архітектурі, сценографії, дизайні. Але полем творчих експериментів стала його живописно-графічна творчість. З кінця 1970-х років вона сформувалась як носій своєрідного «харківського діалекту» образотворчої мови кінця ХХ століття, де риси «суворого стилю» шестидесятих років поєднались з гротесковістю семидесятих, філософічністю восьмидесятих і шокуючою сміливістю свободи дев’яностих. Тепер, в епоху концептуалізму й соntemроrу-art мистецькі пошуки Шапошникова свідомо концентруються в площині образотворчості. Це виявляється у шанобливому ставленні до композиції - головної умови існування твору мистецтва і способу виявлення ідеї, традиційних формотворчих складових – рисунка, світлотіньового і живописного моделювання об’єктів.