вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ!
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ!
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ!
21 березня 2016, 16:00

21.03.2016 року о 16-00 у виставкових залах Харківського художнього музею буде відкрито виставку творів Ю. Бондар-Кухтіної "Україна, серцем омріяна"!

Біля 60 робіт, представлених на виставці, створено за останні роки, що пройшли від часу останньої презентації творчого доробку мисткині у залах ХХМ 2009 року. За цей час творчість Юлії Кухтіної набула інших рис, що обумовлено не тільки суспільно-громадськими змінами в Україні та навколишньому світі, а й зверненням до  образотворчої стилістики модерністичних впливів сучасного європейського художнього процесу.

         У пейзажних роботах переважають два напрямки – камерний та панорамний. Зараз майстриня пише ці роботи фризового формату, з відчуттям монументальних ритмів внутрішнього життя, використовуючи витончені тонові градації кольору. Як і раніше, багато часу приділяє натюрмортам, які частіше пише на щільному, темному фоні, інколи стилізуючи їх у вигляді декоративного панно.

         Своєрідним синтезом і злиттям абстрактного та фігуративного є диптих, присвячений подіям на Майдані. Динамізм маси та інтуїтивна рівновага  сакральних для українства кольорів – жовтого і блакитного, надають відчуття пульсуючої енергії, творчої дії і духовного пориву.

         Настроєвий камертон багатьох творів пов’язано з емоційною колірною домінантою – здебільшого синьо-фіолетовими градаціями, динамізмом ракурсів, роллю деталі, що надає роботам відчуття легкого смутку, замріяності, ностальгії.

         Значну роль у творчості мисткині відіграє портрет, його вирішено у різних жанрових варіаціях – композиційний, камерний, інколи з нейтральним фоном, однак не монотонним, а пульсуючим, з тональними вібраціями кольору, що надає відчуття емоційної напруги, темпераментного внутрішнього стану моделі. Експозицію доповнено акварельними роботами – краєвидами морського узбережжя, зображеннями живописних куточків нашого міста.

         Мистецький доробок майстрині, представлений широкому загалу, свідчить не тільки про залюбленість у рідне місто, землю предків та своїх сучасників, а й постійне перебування у творчому пошуку, бажання передати відчуття сьогодення – динамічно, яскраво і щиро.