Ілля Юхимович Рєпін та його учні
08 серпня 2020, 12:56

Нагадуємо, що на другому поверсі ХХМ проходить унікальна тимчасова виставка

Тему «І.Ю.Рєпін та його учні» в експозиції музею розгорнуто в двох експозиційних планах: це живописні роботи його учнів, які знаходяться в постійній експозиції, та виставка графіки кінця XIX – початку XXст. Рєпін пішов викладати до Академії мистецтв 1894 року, переживши навіть скандал зі своїм кращим другом критиком В.Стасовим, який вважав неможливим викладання художника–передвижника. Студія Рєпіна, де навчалися більше 60-ти чоловік, стала найбільшою в академії. Рєпін викладав там до 1908 року.

Ілля Юхимович Рєпін причетний не тільки до формування колекції своїх творів у Харкові, але і до створення харківської художньої школи. Для цього до Харкова прибуло кілька його учнів, одним із перших до Харкова приїхав Митрофан Федоров, який повинен був підготувати підгрунтя для відкриття 1912 року Харківського художнього училища. У залі творів Рєпіна знаходиться портрет чугуївської красуні Софії Любицької. Гарна сіроока дівчина з соболиними бровами, пишною зачіскою з вплетеними в кому за милою слобожанською манерою квітами шипшини. Цей портрет було придбано у невідомої особи Митрофаном Федоровим, який поповнив колекцію Рєпінських творів у міському художньо-промисловому музеї.

Рєпін встиг, перед першою світовою війною 1914 року, побачити свою колекцію під час останнього приїзду до Харкова і Чугуєва і залишився задоволеним її складом і експозицією.