вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
7 квітня о 16-00 відбудеться відкриття виставки "Мальовничі дзвони"
7 квітня о 16-00 відбудеться відкриття виставки
7 квітня о 16-00 відбудеться відкриття виставки "Мальовничі дзвони"
31 березня 2014, 13:10

Споконвічна цінність мистецтва змінює наш погляд на життя, відкриваючи красу, яка є основою всесвіту. Людина наближається до пізнання істини через справжнє мистецтво. Вміння віднайти гармонію залежить від ступеню духовного розвитку особистості. Самовідданому служінню Господу присвятив своє життя архімандрит Миколай (Мороз), поєднавши у власній долі дві стежини – силу віри і художню творчість. Адже він – православний священик, ієрарх Церкви, і художник.

Анатолій Мороз (нар. 1949р.) прийшов у живопис рано, оскільки  малював він з малих літ. Найкращі зразки українського образотворчого мистецтва справили на майбутнього художника неабияке враження ще з юнацтва. Перша професійна виставка відбулася далекого 1977 року. І зараз, напередодні 65-річного ювілею, навколо живописця вирує активне творче життя.  Через благодійні фонди, з якими художник співпрацює, його роботи потрапляють за кордон і мають там успіх у колекціонерів та галеристів.  Немало поціновувачів у художника і на рідній Слобожанщині. За останні  роки у Анатолія Мороза відбулося кілька персональних виставок  в Україні  і за її межами.  В картинах останнього часу простежується захоплення умовно-декоративною манерою письма. У своїй творчості митець  поєднує традиції реалістичної школи зі здобутками художників-постімпресіоністів. Він захоплюється натюрмортом, пейзажем, портретом.

Для пересічної особистості квіти на підвіконні – буденна прикраса інтер’єру, а для художника Анатолія Мороза ці творіння флори викликають цілу низку емоцій, котрі «виливаються» розмаїттям яскравих кольорів, як, наприклад, у натюрмортах «Бузок», «Деревій», «Елегія осені», «Соняшники», «Хризантеми» та ін. Зважимо на те, що для створення натюрмортів не було зірвано ані квітки, ані стеблини – принаду дивосвіту відтворено автором по пам'яті.  Твори майстра - яскраві, декоративні, з насиченим забарвленням, ваблять глядача широкою манерою письма. 

Пейзажі художника, у яких превалюють щирість та любов, – то пейзажі настрою, які вирізняються вдалим тональним рішенням та знайомими сюжетами. У митця надзвичайно багато зображень гір, котрі удаються символічним прагненням до істини та моральних щаблин. У полотнах «Золота осінь», «Мигдалевидні тополі», «Сільський пейзаж», «Квітневий приморозок», краєвидах стародавньої Кимерії  змальовано  природу у різних її станах.  Часто художник створює картини «високої тональності», виконані в світлих тонах з максимальним використанням білого кольору і численних його нюансів. Є серед його творів і такі, що написані у «нижній тональності», з переважанням темних кольорів, які підкреслюють особливий настрій митця. Морське узбережжя та лісові галявини, дивні валуни і скали, витончена гармонія польових та садових квітів – різноманітні природні форми подані у самобутній авторській манері. Майстер пейзажу і натюрморту, А.Мороз тонко відчуває поетичну красу рідного краю та намагається передати у своїх полотнах  мінливість навколишнього світу.

Успішно працює Анатолій і як вітражист. Теологи спрадавна писали про здатність вітражів боронити людську душу від зла, а відомий художник Марк Шагал назвав їх «прозорою перегородкою між серцем людини та всесвітом». У роботах  А. Мороза «Модифікація», «Досвід», «Плюс два», «Фіранки у кав’ярні» превалюють геометризовані та абстрактні форми з використанням рослинної орнаментики з домінантами червоного та синього кольорів.

 Виставка «Мальовничі дзвони» виразно доводить глядачеві, що Анатолій Мороз - завжди несподіваний, адже постійний пошук – одна зі стрижневих ознак його творчості.