Харків, вул. Жон Мироносиць, 11

Музей працює в обмеженому режимі

Народне мистецтво Слобожанщини

Народне мистецтво Слобожанщини

Відділ народного мистецтва Слобожанщини

Харківський Музей народного мистецтва Слобожанщини було засновано 17 квітня 1991 року. Меценатами майбутнього музею стали американці  українського походження У.Беланжер та Дж.Чорний і наші земляки, серед яких Митрополит Харківський і Богодухівський Никодим, професійні художники, колекціонери. Фундаторами майбутнього музею були видатні майстри народного мистецтва Федір Гнідий (1893-1980), Петро Фоменко (1900-1983), Георгій Чернишенко (1906-1990), Андрій Гунько (1927-1986), Олександр Зеленський (1916-1997). Основною метою діяльності музею стали збирання, збереження, наукове вивчення і широка наукова пропаганда пам’яток народного мистецтва Слобожанського краю..

Сьогодні колекція музею нараховує понад 1200 експонатів, які збиралися працівниками Харківського Будинку народної творчості в експедиціях по області. Великий відсоток в фондах музею складають дари сучасних народних майстрів. Це майстрині вишивки І.Найдьонова, Р.Кушнаренко, А.Яценко, І.Вишневська, Л.Городилова; представники станкового народного малярства Г.Чернишенко, А.Гунько, О.Зеленський, М.Ковширко, Г.Готвянська; гончарі Ф.Гнідий та його послідовники Б.Цибульник та З.Грунь; майстри художнього різьблення по дереву та кістці П.Фоменко, Б.Лубенець, С.Печеніжський, М.Бритвін, Г.Гусак, М.Колєнов; автор мініатюри на бересті Б.Чурилов; Є.Поставничий та подружжя Т. та О.Вакуленків – професійні художники, які працюють у традиціях народного декоративного розпису.

За час існування музей перетворився в один з центрів  народного мистецтва Слобожанщини. Разом з Національною Спілкою майстрів народного мистецтва України він проводить спільні заходи – виставки, семінари, конференції, зустрічі з видатними майстрами не тільки у Харкові, а й за його межами.