вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «Я бажаю Україні миру, щастя і добра!»
«Я бажаю Україні миру, щастя і добра!»
«Я бажаю Україні миру, щастя і добра!»
Початок: 31 травня 2015, 16:00
Кiнець: 27 червня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Персональна виставка творів Г.Д.Чернової  

Друга половина ХХ століття – час формування та утвердження образу Будянського фаянсу – явища суто українського за смисловою наповненістю та стилістикою. Будянський фаянс став впізнаваним брендом, який стилістично відрізнявся від тогочасної кераміки, але за якістю і технічними властивостями не поступався ні союзним, ні європейським виробництвам. Галина Денисівна Чернова – один з художників, що створювали цей образ.

На виставці «Я бажаю Україні миру, щастя і добра» представлено твори з колекцій Г. Д. Чернової та з зібрання ХХМ. Виставка презентує творчість Галини Чернової як безперервний рух до реалізації власного глибоко особистісного бачення реальності, втілення його як у керамічних формах, так і в графіці – пов’язаній з керамікою та самостійній, що далеко відходить від жанру суто керамічної графіки. У творчості Чернової присутні експерименти з поєднання складної за композицією драматичної, експресивної, динамічної графіки з керамічною формою, і це поєднання створює відчуття ніби застиглого міфу, голосу вічності, що звертається до глядача через архетипічні образи-символи. Експеримент для Галини Чернової – це не тільки пошук нового способу реалізації власних творчих амбіцій: глина, фарби – це жива матерія, що сама підказує художнику нові шляхи.

Фаянс Чернової мелодійний, близький до народної музики,і це не обов’язково твори на сюжети українських пісень: сам декор у ритмі ліній малюнку – то плавного, то стрімкого та енергійного, в колориті–приглушеному прохолодному або насиченому і барвистому створює пісенний ліричний образ, звертається до емоційних коливань душі від меланхолійної задумливості до нестримної радості життя.

"Я буду щаслива, якщо в моєму живописі зазвучить музика світанку, полудня, ночі. У фарбах я чую музику, як у поетичному образі. Найбільшу радість мені приносять квіти. В них я відчуваю гармонію форми, кольору, музики. Найбільший смуток відступає, коли народжується справжнє мистецтво, здатне розбудити в людині любов до прекрасного"

Галина Чернова (з інтерв’ю Л. М. Большакову)