вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Виставка живопису Михайла Брозголя
Виставка живопису Михайла Брозголя
Виставка живопису Михайла Брозголя
Початок: 16 вересня 2015, 16:00
Кiнець: 21 жовтня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

М.Брозголь народився 6.06.1955 р. у м Рубіжне Ворошиловоградської (нині Луганської) області. Батько живописця - П.Брозголь (1933-2004) став його першим вчителем. У 1981 р. Михайло закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, де навчався у Б.Колесника та П.Осначука. У 1981-1992 рр. працював на Харківському художньо-виробничому комбінаті Художнього фонду України. З 1989 р. - член Національної спілки художників України. Від 1992 р. на творчій роботі. Персональні виставки: 1990 (Тель-Авів, Ізраїль), 1991, 1993, 1999, 20001 (Харків), 1995 (Балтимор, США), 1996 (Гаррісберг, США), 1997 (Карлсруе, Еттлінген, Німеччина). Учасник групових виставок у Польщі (1985), Ізраїлі (1991), США, Німеччині (1997).

Майстер розділив свій творчий інтерес майже між усіма жанрами: натюрморт, пейзаж, портрет, тематична картина, зображення інтер’єрів та оголеної натури. Але все ж провідним у творчості художника неодмінно виступає натюрморт, в якому він постійно експериментує, намагаючись вийти за межі натурного живопису. І в цьому йому допомагає практика кубізму, де сама структура форми виявляє силові лінії композиції. В натюрмортах «Зелений чайник», «Груші», «Гриби», «Гранати», «Жовтий глек» спокійний порядок предметів, розкладених на столах, як і сам звичний розпорядок життя, на очах починає розпадатися, підкорюючись активній силі, яка проникає повсюдно.

Ностальгічними спогадами про минуле навіяна серія картин «Вулиця Нетеченська». У композиціях представлених майстром, велика кількість звичних речей: стародавні меблі, чайники, самовари та хліб на столі уособлюють сцени ідилічного тихого сімейного щастя та душевного спокою. Сам автор так говорить про свої роботи: «На улице Нетеченской время не течет, все так же, как в конце 50-х. Коммунальные квартиры, общие кухни с примусами, на подоконнике символ домашнего уюта – фикус. Занавесочки, салфеточки, слоники. Проходит время, а улица детства всегда остается такой же, как была. Память сохраняет все без изменений. На улице Нетеченской время не течет».

Експресивність та іронічність в зображенні генералів та гусарів з еполетами та аксельбантами в серії «Канонічні тексти», навіяні афоризмами К. Пруткова, що не втратили своєї актуальності і сьогодні.

Образ жінки посідає особливе місце у творчості Михайла Брозголя. Цикл «ню» декілька епатажний та провокаційний. Гротеск у зображенні жіночих форм, еротизм та кольоровий дисонанс посилює чуттєвий вплив на глядача.

Стиль, у якому працює художник, синтезує традиції українського авангарду та європейських течій поч. ХХ ст. французького модерну, сезанізму та експресіонізму. Його полотнам властиві філософічність та фантазійність, втілення глибини емоційних станів та настрою самого автора, звучний колорит передає почуття динамічності життя, а індивідуальний впізнаваний почерк майстра визиває постійний живий інтерес у численного глядача.