вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Виставка творів учасників конкурсу на здобуття Премії ім.І.Ю.Рєпіна 2020
Виставка творів учасників конкурсу на здобуття Премії ім.І.Ю.Рєпіна 2020
Виставка творів учасників конкурсу на здобуття Премії ім.І.Ю.Рєпіна 2020
Початок: 05 липня 2020, 10:00
Кiнець: 27 липня 2020, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Увага! 27.07.2020 – останній день роботи виставки

Харківський художній музей презентує виставку творів номінантів, які беруть участь у конкурсі на здобуття премії ім. І.Ю.Рєпіна. Враховуючи важливість розвитку сучасного реалістичного мистецтва, для популяризації творчого надбання всесвітньо відомого художника, одного із засновників української національної школи живопису – Іллі Юхимовича Рєпіна, для залучення широкої громадськості до участі в культурному житті регіону рішенням Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради в 2011 р. премія імені І.Ю.Рєпіна була відроджена в трьох номінаціях: «Живопис і графіка», «Скульптура», «Декоративно-прикладне і монументальне мистецтво». В 2016 р. внесено зміни до Положення – премія присуджується по трьох номінаціях почергово циклом у 2 роки: в перший рік циклу – у номінаціях живопис, графіка, мистецтвознавство, у другий рік циклу – у номінаціях скульптура, монументальне мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво. В 2020 р. участь у конкурсі беруть 11 учасників. Серед номінантів-претендентів на здобуття престижної нагороди в галузі образотворчого мистецтва представники київської, харківської, чугуївської художніх шкіл, які зробили особистий внесок у розвиток сучасного українського мистецтва. 

Цього року номінантами стали визнані майстри живопису Народний художник України Гуйда М.Є. (Київ), Заслужений художник України Попов М.І., Агасян Р.Р. (Харків), художники, що працюють в галузі графіки Заслужений діяч мистецтв України Сватула М.С., Христенко В.Є., Шуліка В.В., (Харків), Качин С.І. (Чугуїв), Кротевич О.В. (Київ), мистецтвознавці Нємцова В.С., Коваль О.В., Завершинський В.В.

Поряд з вираженою індивідуальністю авторських художніх концепцій, різноманіттям стильових та жанрових пріоритетів, загальним є висока майстерність втілення образу, віртуозність техніки виконання. Широкий діапазон творчого мислення, різноманітна палітра образів, сміливість творчого експерименту – все це відрізняє твори номінантів 2020 року.