вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Виставка патріотичного плаката Юрія Неросліка
Виставка патріотичного плаката Юрія Неросліка
Виставка патріотичного плаката Юрія Неросліка
Початок: 10 липня 2016, 15:00
Кiнець: 15 січня 2017, 19:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

В експозиції виставки патріотичного плаката харків’янина Юрія Неросліка представлено 30 робіт, створених автором під час перебування в зоні АТО. У складі 92-ї ОМБр Юрій служив сапером підрозділу групи інженерного забезпечення.

Виконані в техніці комп’ютерної графіки, у вільний від бойових дій час, плакати насичено потужним енергетичним, емоційним зарядом, в колористичній гамі використано символіку українського прапора і державний герб, а прототипами багатьох образів стали бойові побратими Юрія. Ці роботи повністю відповідають призначенню плаката як жанру швидкого реагування на політичні і воєнні події в Україні, заклику до миру і перемоги, збереження державної і територіальної цілісності нашої України.

Всього за час перебування на фронті Юрій Нерослік створив більше 1000 творів, які розповсюджено у соціальних мережах, експоновано на двох столичних виставках і заплановано встановити на білбордах. Це ще і особиста арт-терапія бійця і художника: дивлячись смерті у вічі, втрачаючи бойових друзів, у процесі творчого підйому він лікує душу, заряджає її вірою і оптимізмом. Конструктивне мислення IT-працівника допомагає композиційно вирішувати сюжетно-тематичне наповнення плаката, його образно-стилістичний зміст. Використовуючи у графічних редакторах різні варіанти образно-символічного, узагальненого змісту, Юрій переробляє і творчо трансформує вже готові «кліше» відомих у минулому плакатів, супроводжуючи їх поетичними рядками і відповідними «слоганами» патріотичного змісту. Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що «звучать гармати, але музи не мовчать!»

Очевидець, учасник бойових дій, Юрій Нерослік і сьогодні в строю – зі своїми плакатами, виступами перед молоддю, волонтерською діяльністю. 

Виставка працювала з 10.12.16 по 15.01.17