вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Виставка творів лауреатів премії імені І.Ю. Рєпіна 2013 року
Виставка  творів   лауреатів премії імені І.Ю. Рєпіна  2013 року
Виставка творів лауреатів премії імені І.Ю. Рєпіна 2013 року
Початок: 04 серпня 2014, 16:00
Кiнець: 03 вересня 2014, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

до 170-річчя від дня народження Іллі Юхимовича Рєпіна

1965 року Радою Міністрів РРФСР було засновано Державну премію імені І.Ю. Рєпіна в царині образотворчого мистецтва. За роки існування цієї премії лауреатами стали 197 осіб. З 1991 року в РФ премія припинила своє існування. Натомість, в Україні   після 20-річної перерви, Харківською обласною державною адміністрацією премія була відроджена в трьох номінаціях: монументальне і декоративно-ужиткове мистецтво; живопис і графіка; скульптура.
Головною метою запровадження премії є популяризація творчої спадщини всесвітньо відомого художника, одного із засновників української національної школи живопису Іллі Рєпіна, а також підтримка розвитку сучасного реалістичного мистецтва, залучення широкого кола громадськості до участі в культурному житті регіону та створення сприятливого середовища для соціалізації особистості.
 

 Минулого року почесне звання лауреатів вибороли три харківських митця.

У номінації «Живопис та графіка» переможницею стала заслужений діяч мистецтв України Віра Чурсіна за серію акварельних натюрмортів. Споконвічна цінність мистецтва змінює наш погляд на життя, відкриваючи красу, яка є основою всесвіту. Так, звичайні фрукти викликають у Віри Чурсіної цілу низку емоцій, котрі виливаються у розмаїття кольорів, як, наприклад, у натюрмортах «Вино та фрукти», «Натюрморт з кавуном», «Мускат ночі», «Вечірній настрій», «Груші» та ін.   

В галузі монументального та декоративно-ужиткового мистецтва почесне звання лауреата дістав Дмитро Курсін за вітражі для храму Озерянської Богородиці Покровського монастиря у Харкові. Зберегаючи традиційну іконографію зображень сакрального мистецтва, майстер зумів надати цим образам сучасного звучання, яскравої виразності кольору і декоративності.

Серед скульпторів лауреатом стала Людмила Бетліємська за анімалістичні твори «Кіт, що відпочиває», «Клич», «Лисичка-феньок».  У цих та інших витворах мисткині кожен глядач відчує щирість та теплоту авторської трактовки образів. Кожна робота Бетліємської  має бездоганну пластику та вишукане внутрішнє наповнення.

Виставка виразно доводить глядачеві, що харківських художників–лауреатів об’єднують висока майстерність, довершене технічне виконання та  постійний пошук – це і є стрижневі ознаки їхньої творчості.