вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «УКРАЇНА, СЕРЦЕМ ОМРІЯНА»
«УКРАЇНА, СЕРЦЕМ ОМРІЯНА»
«УКРАЇНА, СЕРЦЕМ ОМРІЯНА»
Початок: 21 березня 2016, 16:00
Кiнець: 18 квітня 2016, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

живопис та графіка Юлії Бондар-Кухтіної

Юлія Бондар-Кухтіна – живописець, графік. Народилась 31 липня 1974 року. Закінчила ХХПІ (1998), де навчалась у А.Кузьменка, В.Ковтуна, О.Глухих. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок з 2003 р.

Біля 50 робіт, представлених на виставці, створено за останні роки, що пройшли від часу останньої презентації творчого доробку мисткині у залах ХХМ 2009 року. За цей час творчість Юлії Кухтіної набула інших рис, що обумовлено не тільки суспільно-громадськими змінами в Україні та навколишньому світі, а й зверненням до образотворчої стилістики модерністичних впливів сучасного європейського художнього процесу.

Пейзажі, представлені в експозиції, в основному виконано на пленерах, під час особистих подорожей, прогулянок вулицями рідного міста.

Натюрморт і портрет також мають у її виконані свої образно-стилістичні та колірні особливості.

Захоплення пленером почалось ще в студентські роки. Першою сходинкою на професійному шляху майстриня вважає творчі подорожі культурно мистецької акції «Шляхами Васильківського: погляд через століття».

Нині у мистецькому пейзажному доробку Юлії переважають два напрямки – камерний та панорамний. Зараз майстриня пише ці роботи фризового формату, з відчуттям монументальних ритмів внутрішнього життя. Розширились і сезонні уподобання художниці – з’явилась низка зимових пейзажів, з вишуканими тоновими градаціями кольору, поєднанням ніжних, майже прозорих фарбових площин.

Все частіше майстриня звертається до архітектурних краєвидів рідного міста. Як правило, обирає одну будівлю, «населяючи» її романтизованим настроєм того, «минулого» життя, осмислюючи як маленький родовий замок. Теплий колір прогрітого сонцем каменю чи охристі стіни фасадів делікатно вписано у світло-повітряне середовище, передане за допомогою гами неяскравих, перлисто-сірих кольорів.

Як і раніше, багато часу приділяє натюрмортам, які частіше пише на щільному, темному фоні, інколи стилізуючи їх у вигляді декоративного панно.

Своєрідним синтезом і злиттям абстрактного та фігуративного є диптих, присвячений подіям на Майдані. Динамізм маси та інтуїтивна рівновага  сакральних для українства кольорів – жовтого і блакитного, надають відчуття пульсуючої енергії, творчої дії і духовного пориву.

Настроєвий камертон багатьох творів пов’язано з емоційною колірною домінантою – здебільшого градаціями синьо-фіолетових чи червоно-жовтих кольорів, динамізмом ракурсів, деталями, що надають роботам відчуття легкого смутку, замріяності, ностальгії.

Значну роль у творчості мисткині відіграє портрет, його вирішено у різних жанрових варіаціях – композиційний, камерний, інколи з нейтральним фоном, однак не монотонним, а пульсуючим, з тональними вібраціями кольору, що надає відчуття емоційної напруги, темпераментного внутрішнього стану моделі. Експозицію доповнено акварельними роботами – краєвидами морського узбережжя, зображеннями живописних куточків нашого міста.

Мистецький доробок Юлії Бондар-Кухтіної, представлений широкому загалу, свідчить не тільки про залюбленість у рідне місто, землю предків та своїх сучасників, а й постійне перебування у творчому пошуку, бажання передати відчуття сьогодення – динамічно, яскраво і щиро.