вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - "Творчий шлях" Віктора Ігуменцева
"Творчий шлях" Віктора Ігуменцева
Початок: 16 жовтня 2014, 16:00
Кiнець: 12 листопада 2014, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Ретроспективна виставка «Творчий шлях» презентує твори відомого харківського майстра Віктора Ігуменцева. Експозиція представляє  більш 350 робіт.  Це живописні полотна,  графіка, що зробила  В. Ігуменцева знаним в Україні та за її межами,  а також дерев′яна мініатюра та скульптура.

Перш за все Віктор Миколайович Ігуменцев – видатний графік, що працює в рідкісному на сьогодні виді мистецтва – різцевій гравюрі. Ця  техніка уходить корінням в середньовіччя, її складна технологія вимагає від гравера якостей, володіють якими далеко не всі, для гравюри на металі потрібен особливий склад особистості.  Це шлях небагатьох.

Віртуозна майстерність, тонке розуміння  композиційної основи,  сама графічна стилістика, що естетизує підчас буденні сюжети  цих невеличких за розміром, але не змістом робіт, приковує увагу. І глядач слідує за переплетіннями, лініями, штрихами, з яких  складається розповідь, або поезія, або музика.

Представлено також і живопис майстра.  Пронизливо емоційними і водночас вражаючими композиційним відчуттям є роботи  написані ще до отримання          В. Ігуменцевим художньої освіти.  Більш пізній живопис зовсім інший, колористично експресивний і водночас  дивовижно гармонійно вибудуваний. Різна стилістика робіт  відображує творчий шлях майстра та зміни в його світосприйнятті.

Неабияку цікавість викликають і мініатюри, створені Ігуменцевим у 1990-роки. Дерев′яна скульптура, якою захопився художник  останнім часом, демонструє пластику, яку відчуває майстер в матеріалі і підкреслює її, створюючи виразні метафоричні образи.

Віктор Ігуменцев цікавий в усьому, що він робить.  Філософське і водночас дуже щире світосприйняття, яке демонструють його твори, покоряє глядача можливо назавжди.