вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Стіни між людьми
Стіни між людьми
Стіни між людьми
Початок: 06 квітня 2016, 18:00
Кiнець: 18 квітня 2016, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Виставки

ВИСТАВКА ФОТОГРАФІЙ  ОЛЕКСАНДРИ   НОВОСЕЛОФФ             

Виставка експонується в рамках фестивалю 13-та «Французька весна в Україні».                     

Олександара Новоселофф, доктор політичних наук. У 2000 - 2003 рр. займалася дослідницькою діяльністю в Інституті з питань безпеки Євросоюзу та в Академії з питань підтримки миру  у Нью-Йорку.

Виставка представляє унікальний та захоплюючий фоторепортаж про різні мурів, котрі нагадують про суперечливу відкритість світу та глобалізацію:

  • Демілітаризована зона між Північною та Південною Кореєю
  • Зелена смуга, яка розділяє Кіпр на грецьку та турецьку частини
  • Смуги миру в Північній Ірландії
  • Берм, пісочний мур між Індією та Бангладешем
  • Захисний бар’єр, побудований між США та Мексикою
  • Смуга з колючого дроту, що оточує іспанський анклав у Марокко
  • Електризований захисний мур між Пакистаном та Індією
  • Ізраїльська роз’єднувальна стіна між Ізраїлем та Палестиною
  • Берлінська стіна

Протягом останньої чверті минулого століття єдина стіна – Берлинська, була зруйнована, а багато інших зміцнені. Ця практика продовжує поширюватися: будівництво стіни між Болгарією і Туреччиною, Індією та Бангладешем. Як пояснити парадоксальну витривалість принципів розділення, закриття і контролю, стримування та відгородження? Як люди, розділені цілими мурами, навчилися використовувати їх? Ці «працюючи» стіни є істотними ознаками  постійної  напруженості сьогодення та безвиході у заморожених конфліктах.

Під час навколосвітньої подорожі, що провела Олександра Новоселофф від Тіхуани до Белфаста та Єрусалиму, проїздом через Кашмір, вона познайомилася з людьми що мешкають біля мурів - символів конфліктів. З цих мандрів Олександра повернулася із серією фотографій, що розповідають про реалії життя навколо існуючих стін.

Вперше світлини з таких проблемних територій зібрані в одній серії.  Олександра Новоселофф запрошує глядачів «у подорож» до зон конфлікту з потужним ідеологічним протистоянням у різних куточках світу, намагаючись привернути увагу до неоднозначності впливу глобалізації.